Dnes je 25.02.2024

Svátek má Liliana

ikonka pocasi 4°C - zataženo

Pelhřimov

ZUŠ Pelhřimov jede!

ZUŠ Pelhřimov jede!

A to je, vážení čtenáři, pravda. Tedy spíše bychom měli napsat, že to v ZUŠ Pelhřimov jede… a to na plné obrátky.
Máme za sebou velmi krásný Den otevřených dveří, velmi nabité talentové přijímací zkoušky a velmi úspěšné soutěže. A právě o soutěžích bychom vás chtěli v tomto článku informovat.

Již jsme psali o jednotlivých soutěžních kolech a nyní se dostáváme až na samý vrchol. Podařilo se nám totiž získat umístění až v tom nejvyšším „levelu“. Naši žáci se probojovali až do celostátních ústředních kol.
V komorní hře žesťových nástrojů to byla hned dvě hudební uskupení. Žáci Jaroslava Duška – Lukáš Chládek, Jakub Drbal, Josef Rejzek a Radek Přikryl přivezli z celostátního kola z Liberce úžasné druhé místo a žáci Michala Bezstarosty a Marka Kubeše – Filip Beneš, Štěpán Prokeš a Nikola Průchová vybojovali krásné třetí místo. Kluci a slečno, moc všem blahopřejeme a děkujeme za vaši píli.

V Chrudimi se konalo ústřední kolo soutěže ve hře na akordeon. Zde se na skvělém druhém místě umístila žačka učitele Aleše Parkana – Barbora Březinová. Barunko, i Tobě velice gratulujeme. Nutno dodat, že byla konkurence opravdu veliká a soutěžící se dali počítat na stovky. Proto si těchto úspěchů opravdu moc ceníme a velký dík patří samozřejmě i všem učitelům.

Děkujeme. ZUŠ Pelhřimov