Dnes je 27.07.2024

Svátek má Věroslav

ikonka pocasi 20°C - zataženo

Ztratili jsme dva body, přiznal po remíze trenér Zeman

Na pokraji porážky v duelu s posledním týmem divizní tabulky byli fotbalisté Maratonu Pelhřimov. Vyrovnali až sedm minut před koncem. I přesto trenér Richard Zeman mluví o ztrátě. "Dva body jsme ztratili. Příležitostí rozhodnout zápas ve svůj prospěch jsme měli více než dost. Ať už to bylo za stavu 0:1 nebo hlavně ve chvíli, kdy jsme vyrovnali," je přesvědčený.

Pokud si domácí chtěli zadělat na trochu klidnější zimu, potřebovali v posledním domácím zápase první poloviny soutěže získat tři body. V prvních dvaceti minutách dokázali dostat soupeře pod tlak, jenže tomu chyběly větší gólové příležitosti. Stará Říše tak mohla udeřit. "Gól jsme dostali po naší hrubé chybě. Nepohlídali jsme si standardní situaci soupeře," přiznal kouč Maratonu. Zbytek zápasu byl v pelhřimovské režii. Hrálo se prakticky jen na branku Staré Říše, ale vyrovnání přišlo až v samém závěru. Po standardní situaci rozhodl o dělbě bodů Šimon.

Pelhřimov zakončí divizní podzim ve Velké Bíteši. Nějaký ten bod by se hodil, mírným favoritem však budou domácí. "Bíteš má široký a konsolidovaný kádr. Asi nejlepší z týmů z Vysočiny. Je to silný soupeř. Na druhou stranu obstáli jsme v Brně i Lanžhotě, takže šance na bodový zisk tu je," je optimistický trenér Richard Zeman.

PELHŘIMOV - STARÁ ŘÍŠE 1:1
Góly: 83. Šimon - 31. Tupik. Rozhodčí: Budovič. ŽK: 4:1. Diváci: 256. Poločas: 0:1. Pelhřimov: Leška - Adam, Šimon, Rajtmajer, Vacek, Niederle, Homolka, Smejkal, Hotovec (64. Jiřík), Fialka, D. Poul.