Dnes je 25.07.2024

Svátek má Jakub

ikonka pocasi 20°C - jasno

Pelhřimov

ZŠ Komenského pokračuje v tradici výměnných pobytů

ZŠ Komenského pokračuje v tradici výměnných pobytů

Po několikaleté pauze se letos podařilo navázat na tradici výměnných pobytů mezi ZŠ Pelhřimov, Komenského 1465 a ZŠ Janka Matúšku, Dolný Kubín. Už během zimních měsíců se čeští a slovenští žáci propojili prostřednictvím sociálních sítí a navázali první kontakty. Když pak návštěva ze Slovenska v úterý 21. května odpoledne dorazila do Pelhřimova, byly cítit pouze mírné rozpaky, a i ty brzy opadly. Po krátkém přivítání ve škole a na pelhřimovské radnici následovalo ubytování v českých rodinách a volný program.

Ve středu na děti čekal výlet do Tábora, kde zhlédly expozici v muzeu Lega a v muzeu Čokolády. Vše završila Jump Aréna Tábor, kde všichni vydali přebytečnou energii. Čtvrtek patřil procházce na zříceninu hradu Rokštejn podél řeky Brtnice a prohlídce jihlavské ZOO. Samozřejmě nesměly chybět ani nákupy v Cityparku.

V pátek 24. května přišlo loučení, ale ne na dlouhou dobu. Již 4. června odjeli čeští žáci na Slovensko. Zde se již všichni vítali jako staří známí. Program byl bohatý: čtrnáctikilometrová horská túra na Roháčské plesa, návštěva Demänovské jeskyně Slobody a lanového centra Tarzania, závěrečná lehká túra Janošíkovými dierami.

Výměnný pobyt se vydařil, dětem přinesl mnoho nových zážitků, zkušeností a hlavně přátelství. 

Třídní učitelé a žáci 8. A a B