Dnes je 24.06.2024

Svátek má Jan

ikonka pocasi 21°C - oblačno

Pelhřimov

Životní optimista Josef Provázek oslavil devadesáté narozeniny

Životní optimista Josef Provázek oslavil devadesáté narozeniny

Krásné devadesátiny oslavil v uplynulých dnech pan Josef Provázek z Pelhřimova. Za Město Pelhřimov mu k významnému životnímu jubileu poblahopřáli starosta Ladislav Med a předsedkyně Sboru pro občanské záležitosti Jaroslava Soukupová. Ti oslavenci popřáli pevné zdraví, mnoho spokojenosti a předali květiny a dárkový balíček.

Pan Josef působí velmi skromně, nechybí mu vřelost a otevřenost, a i ve svém věku oplývá optimismem a humorem, i přesto, že mu život nadělil i chvíle méně radostné. Těší se z toho, že je po většinu času obklopen svými nejbližšími.

S úsměvem na tváři a dobrou náladou vzpomínal v kruhu gratulantů na krásné a zajímavé zážitky. Rád cestoval, zedničil, psal do novin, natáčel filmy, fotografoval, s lidmi z různých zemí se domlouval esperantem (ve sbírce má mimo jiné čtyři tisíce pohlednic ze zahraničí). Dodnes velmi rád zahradničí. „S manželkou, která mi byla velkou oporou jsme žili šedesát tři let a vychovali dvě děti,“ zavzpomínal oslavenec.

Devadesát let je opravdu úctyhodný věk, který si zaslouží náležitou oslavu a obdiv. A jaký je recept na dlouhověkost? „Málo jím, málo piju, hodně spím, nekouřím a jsem optimista,“ uvedl s úsměvem pan Josef. „Moc děkuji svému synovi, jak hezky se o mě stará,“ dodal s povděkem a se slzami v očích. Panu Josefovi přejeme do dalších let hodně zdraví, štěstí, životní pohody a vitální svěžesti.

Zdroj: Městský úřad Pelhřimov