Dnes je 27.07.2024

Svátek má Věroslav

ikonka pocasi 17°C - zataženo

Zdolali Bystřici. Hokejisté už jsou druzí v tabulce

Už desátou výhru v řadě si v Krajské lize Vysočiny připsali hokejisté Pelhřimova. Poutníci se v tabulce posunuli na druhou příčku.

Nutno říci, že se s tříbodovým ziskem proti poslednímu týmu soutěže počítalo. Favorit se ale v duelu s Bystřicí nad Pernštejnem prosazoval obtížně, rozhodly až tři góly v závěrečné třetině. „Nejsem překvapený, že nám to trvalo, než jsme odpor soupeře zlomili. Vždyť nám scházelo sedm klíčových hráčů. Z první pětky chyběli tři, a to samé ze druhé,“ vyjádřil se trenér Jaroslav Bolf.

Pelhřimov dostal do vedení v 6. minutě Port. Další šance domácí nevyužili, a tak v úvodu druhé třetiny došlo na obrat. Bystřici v rozmezí tří minut rozjásali Ludvík a Straka. „Kluci tak moc chtěli, že z toho pramenily chyby. A soupeř hrál hodně chytře,“ uznal kouč Poutníků.

Další obrat ve skóre zařídili Kochrda s Votápkem, do šaten se šlo za stavu 3:3, když se znovu prosadil hostující Straka. Ve třetí třetině už ale mířili do černého jen domácí. Individuální akcí se zaskvěl Port, na 5:3 zvýšil po spolupráci Kochrdy s Machovským Březina a razítko na vítězství Pelhřimova dal v 59. minutě Vysloužil.

Do konce základní části zbývá sehrát tři kola. Pelhřimov se v nich postupně střetne s Humpolcem, Velkou Bíteší a Ledčí nad Sázavou. Momentálně se nachází na druhé příčce tabulky, což by představovalo dobrou pozici pro play-off. „Už se na něj poctivě chystáme. Hlavně na úterních trénincích pracujeme na fyzické kondici, v pátek máme tréninky více herní,“ poodhalil způsob přípravy týmu Jaroslav Bolf.