Dnes je 27.07.2024

Svátek má Věroslav

ikonka pocasi 28°C - zataženo

Zbrojovku potrápili, ale na body v Brně nedosáhli

Překvapení se nekonalo. Fotbalisté Maratonu Pelhřimov divizního lídra zaskočit nedokázali. V Brně podlehli béčku Zbrojovky 2:0. "Myslím, že jsme se na hřišti lídra drželi. Podali jsme dobrý výkon, nemáme se za co stydět. Nicméně soupeř byl herně lepší, nepovolil nám vstřelit gól a zaslouženě vyhrál," hodnotil duel trenér Richard Zeman.

ZBROJOVKA BRNO B - PELHŘIMOV 2:0
Brno v minulém kole vůbec poprvé v sezoně prohrálo, ale opakování překvapení z Nového Města nedopustilo. Použilo některé pendly z prvního týmu - Martinka, Tomana a Gaszczyka, do brány se postavil uzdravený Hložánek. Domácí měli od začátku více ze hry. V 10. minutě to zkoušel lobem Štepanovský, Leška dokázal míč vytlačit na roh. Tlak Brna narůstal. Kluska ještě z voleje pálil nad, ale ve 37. minutě trefil šibenici Juritka. Pelhřimov se sice převážně věnoval bránění, přesto dokázal být nebezpečný směrem dopředu. Skórovat mohl v závěru poločasu Fialka, jeho střelu na vzdálenější tyč vyrazil Hložánek.

Po přestávce se obraz hry nezměnil. Postupem času začali domácí hrát více na jistotu, vycházeli ze zabezpečené obrany a jejich šancí ubývalo. Proto se skóre posunulo až v závěru. V 89. minutě Štepanovský vyslal lobem do úniku Pavlíka, který poslal míč kolem brankáře Lešky do sítě. Favorit si tak oddechl. Měl to se ziskem bodů určitě těžší, než původně očekával.

Branky: 37. Juritka, 89. Pavlík. Rozhodčí: Grečmal. ŽK: 1:0. Diváci: 125. Poločas: 1:0. Pelhřimov: Leška - Šimon, Adam (80. Jiřík), Vacek, Niederle (80. Honzl), Homolka, Smejkal, Morava (38. Zacha, 88. Fikar), Hotovec, Fialka, D. Poul.

Kamil Vaněk, foto: Radka Vazačová (FK Maraton Pelhřimov)