Dnes je 25.06.2024

Svátek má Ivan

ikonka pocasi 25°C - oblačno

Pelhřimov

Zastupitelé rozhodli o Cenách města Pelhřimova. Uděleno jich bude osm

Zastupitelé rozhodli o Cenách města Pelhřimova. Uděleno jich bude osm

Na programu jednání zastupitelstva byl i tradiční bod – volba držitelů Cen města Pelhřimova za rok 2023. Ceny města Pelhřimova se budou udělovat už po jednadvacáté, od roku 2005 do současnosti bylo předáno celkem 126 těchto ocenění. Z předložených nominací byli hlasováním zvoleni tito jednotlivci a subjekty:

Kategorie 1: Žáci, studenti 
Petr Hurda
Student 4. ročníku SPŠ a SOU Pelhřimov v oboru IT s vynikajícími studijními výsledky. V loňském roce se umístil na 2. místě v krajském kole soutěže v anglickém jazyce, účastnil se odborné stáže v rámci projektu Erasmus+ ve slovinském Mariboru. Pravidelně se účastní na projektu Kraj pro bezpečný internet a je členem minitýmu IoT v projektu Kraje Vysočina IKAP.

Nikola Kaňková
Studentka 3. ročníku ekonomického lycea Gymnázia a Obchodní akademie Pelhřimov. V rámci svého studijního zaměření na sociální činnost se občasně účastní dobrovolnické činnosti, která se zaměřuje hlavně na práci se seniory. Z vlastní iniciativy se přihlásila společně s kamarádkou do 3. ročníku soutěže STARTupUJ NA VYSOČINĚ. Projekt obstál v konkurenci 12 přihlášených projektů a zvítězil v kategorii plánovaný inovativní podnikatelský projekt. 

Kategorie 2 – Sportovci
Dominika Hronová
Skvělá reprezentace ČR a rodného města Pelhřimova v takewondu ve světě. Třetí místo na Evropských Olympijských Hrách a mnoho dalších skvělých úspěchů.

Kristýna Napoleaová
Rodačka z Pelhřimova vyhrála jako třetí česká golfistka turnaj Ladies European Tour. Díky tomuto vítězství se zařadila do kategorie 4 nejlepších 70 hráček a má jistotu startu v turnajích na další dva roky.

Lucie Jiříková
Skvělá sportovní gymnastka z Pelhřimova má na svém kontě několik účastí na mistrovství Evropy, a dokonce Českou republiku reprezentovala i na mistrovství světa.

Kategorie 3 – Podnikatelské subjekty
V letošním ročníku nebyl žádný podnikatelský subjekt vybrán k ocenění. Nikdo z nominovaných v této kategorii totiž neobdržel potřebný počet hlasů, tedy minimálně poloviční počet hlasů všech přítomných zastupitelů města (20 přítomných) – 10 hlasů.

Kategorie 4 - Mimořádné zásluhy o rozvoj města
Mgr. Luděk Charouzek
Je dlouholetým ředitelem Základní školy Na Pražské, Pelhřimov. Velmi úspěšně vedl a vede tuto školu. Svou výukou a směřováním školy několik generací žáků nadchl a naučil je žít sportovně, aktivně a zakořenil v nich lásku a nadšení pro cestování a poznávání cizích zemí. 

MUDr. Stanislav Houštěk
Uznávaný odborník, specialista a primář dětského oddělení Nemocnice Pelhřimov. Klade důraz na preventivní a komplexní léčebnou péči s citlivým přístupem k individuálním potřebám dětí. 

5 - Zvláštní ocenění
Matice Křemešnická
Obecně prospěšná společnost Matice Křemešnická o.p.s. pečuje o kostel Nejsvětější Trojice na Křemešníku, pořádá prohlídky a rozvijí povědomí o historii města a jeho okolí vydáváním různých publikací. Cílem a posláním Matice Křemešnické je rozvíjet a posilovat především duchovní odkaz poutního místa Křemešník jak po duchovní, tak i materiální stránce. 

Slavnostní večer s předáním Cen města Pelhřimova je plánován na 27. ledna 2024.

Zdroj: Městský úřad Pelhřimov