Dnes je 27.07.2024

Svátek má Věroslav

ikonka pocasi 28°C - oblačno

Zástupci oddílu Wu-shu uspěli na mistrovství světa

Ve dnech 22. až 24. září se v německém Schwabmünchenu uskutečnilo mistrovství světa asociace WMAC.  Disciplíny všech stylů bojových umění, především kickboxu, grapplingu, MMA, sebeobrany, kumite i katy v karate, sestav ve wu-shu a dalších bojových stylů, byly plně obsazeny. Turnaje se zúčastnilo více než 950 sportovců ze 14 zemí světa a mezi nimi se neztratili ani zástupci oddílu Wu-shu Pelhřimov.

Dominik Vaculín, Jaroslav Dvořák, Jan Paďourek, Tomáš Hložek, Marek Havel a Petr Vaculín pod vedením trenéra Martina Dvořáka, vyjeli jako reprezentanti Českého svazu kickboxu (ČSK) a vybojovali celkem 9 medailí - z toho 1x zlatou, 6x stříbrnou a 2x bronzovou medaili.

V sobotu zahájili „medailové tažení“ Dominik Vaculín, Jaroslav Dvořák a Jan Paďourek, kteří vybojovali dvě třetiny z celkového počtu medailí v kategoriích kickboxu - konkrétně pointfightingu (PF), lightcontactu (LC) a kicklightu (KL). V neděli nastoupili ke svým výkonům Petr Vaculín, Tomáš Hložek a Marek Havel, kteří předváděli sestavy – Petr ve wushu (kung-fu), Tomáš a Marek v kreativní sebeobraně.

Marek Havel
2. místo - kreativní sebeobrana senioři (CSD)

Tomáš Hložek sice na medailové pozice v kreativní sebeobraně mužů nedosáhl, ale i tak předvedl pěkný výkon a ukázal svou připravenost do dalších soutěží a turnajů.

Všem gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci nejen oddílu, ale i města Pelhřimova. Poděkování patří i firmě První Pozice s. r. o., jež náš výjezd podpořila.

Zdroj: Oddíl Wu-shu Pelhřimov