Dnes je 30.05.2024

Svátek má Ferdinand

ikonka pocasi 9°C - zataženo

Pelhřimov

Zástupci oddílu wu-shu zazářili na turnajích

Zástupci oddílu wu-shu zazářili na turnajích

Na dvou frontách bojovali zástupci oddílu Wu-shu Pelhřimov minulou sobotu. Dařilo se jim. Výsledkem byla celá řada medailových umístění.

Mezinárodní mistrovství ČR v bojových sportech
Ve Spořicích (Chodov u Karlových Varů) se uskutečnilo mezinárodní mistrovství ČR Českého Svazu Allkampjitsu (ČSAKJ) s názvem 7. Czech Fighting Series, kterého se zúčastnilo více než šedesát klubů klubů nejen z České republiky. Adam Bednář s Matyášem Fučíkem nastoupili v disciplíně „stužkovaná“, kde je úkolem sebrat soupeři co nejvíce stužek zastrčených za pasem v časovém limitu jedné minuty. V této disciplíně se lépe vedlo Adamovi, který vybojoval krásné třetí místo v kategorii děti 7-8 let. Matyáš měl smůlu v nabité konkurenci – 28 soutěžících – a prohrál ve vyřazovacích zápasech. Ale i tak předvedl pěkný výkon a nakonec i poražení si odnesli pamětní medaili. Marek Havel předváděl sebeobranu a vybojoval třetí místo v reálné sebeobraně a druhé místo v kreativní sebeobraně.

Národní pohár ve wu-shu
V Kuřimi se uskutečnil již 9. Národní pohár ve wu-shu, kterého se účastnily kluby z Česka a Slovenska, ale i Slovenska. Zlatou medaili získal Martin Kališ v kategorii tradiční severní pěst muži 36-50 let. Stříbrnou medaili vybojoval Matěj Vokůrka v kategorii začátečníci 8-10 let. Bronzová medaile potěšila Nelu Vondrovou (tradiční severní pěst, dívky 10-12 let) a Tomáš Kysela (tradiční dlouhá zbraň, muži 36-50 let).

Petr Vaculín, předseda klubu Wu-shu Pelhřimov