Dnes je 15.06.2024

Svátek má Vít

ikonka pocasi 18°C - oblačno

Pelhřimov

Zástupci města společně s učiteli přivítali prvňáčky

Zástupci města společně s učiteli přivítali prvňáčky

Na pondělí 4. září budou jistě dlouho vzpomínat všichni prvňáčci, kteří v tento den poprvé zasedli do školních lavic na čtyřech pelhřimovských základních školách. Už tradičně přivítali prvňáčky a jejich rodiče spolu s řediteli a učiteli také představitelé města Pelhřimova. Kromě místostarostů Zdeňka Jaroše a Karla Kratochvíla navštívili prvňáčky i radní Iva Babincová a vedoucí odboru školství, kultury a tělovýchovy Městského úřadu Pelhřimov Zbyněk Rychecký.

Místostarosta Zdeněk Jaroš přišel pozdravit školáky na ZŠ Komenského. „Žákům i rodičům začíná v první třídě další nová kapitola života. Přeji, aby byla úspěšná, neboť ve škole se dá zažít mnoho příjemného 
a zajímavého,“ popřál přítomným místostarosta. „Věřím, že ve škole získáte nejen důležité vědomosti, ale najdete i nové kamarády,“ doplnil.

V Pelhřimově bylo přivítáno 207 prvňáčků. Prvňáčkům byly předány za Město Pelhřimov dárky, které využijí kolektivně při trávení volného času. Přípravná třída na ZŠ Osvobození, která slouží jako mezičlánek mezi předškolní a školní docházkou nejen pro děti, které mají odklad školní docházky přivítala 13 žáčků.

Počty dětí v prvních třídách a v přípravné třídě: 

  • ZŠ Krásovy domky: 56 první třída (0 přípravná třída)
  • ZŠ Komenského: 54 (0)
  • ZŠ Na Pražské: 55 (0)
  • ZŠ Osvobození: 42 (13)