Dnes je 24.06.2024

Svátek má Jan

ikonka pocasi 22°C - zataženo

Pelhřimov

Zástupci Hodiny H byli na výměně mládeže v Itálii

Zástupci Hodiny H byli na výměně mládeže v Itálii

Hodina H vyslala na mezinárodní výměnu mládeže Imaginarium: Step into multiverse v Itálii skupinu mladých lidí z Pelhřimova a Kraje Vysočina. Mladí lidé se zúčastnili mezinárodního projektu v rámci programu Erasmus+, který se věnoval umění, kreativitě a performance. Projekt, který se konal v Neapoli, hostil nejen místní a české zástupce, ale také další skupiny z Lotyšska a Irska.

A co samy účastnice na projekt řekly? „Byl to můj první projekt, a tak jsem moc nevěděla, co očekávat. Ale dopadlo to nejlépe, jak mohlo. Poznala jsem spoustu mladých, velice talentovaných lidí. Prolomila jsem svůj strach z vystupování před lidmi a zároveň jsem v sobě objevila kreativní stránku, o které jsem netušila, že mám. Jsem moc vděčná za tuto příležitost.“ Tak projekt shrnula Sára.

A Anička dodává: „Projekt Imaginarium:step into the multiverse v Itálii byla pro mě velmi cenná zkušenost. Dlouhodobě se o divadlo a jiné tvůrčí činnosti zajímám a bylo pro mě přínosné zkusit na projektu nové aktivity, které mě v těchto oborech rozvíjí dál. Strávila jsem hodně času učením se technik masek a pohybového divadla, ale ostatní mohli zkusit probádat emocionální stránku či pro ty méně pro divadlo zapálené byla možnost workshopu s technikami grafity. Velmi jsem si čas strávený v Itálii užila a nejen kvůli divadlu ale hlavně kvůli lidem, které jsem měla šanci na tomto projektu poznat.“

Více informací o Hodině H najdete na www.hodinah.cz nebo přímo v jejím sídle v Hrnčířské ulici 111 v Pelhřimově.

Eva Havlíčková, Hodina H