Dnes je 14.04.2024

Svátek má Vincenc

ikonka pocasi 10°C - zataženo

Pelhřimov

Zápisy do prvních tříd: Důležitý krok pro budoucí školáky

Zápisy do prvních tříd: Důležitý krok pro budoucí školáky

Blíží se čas, kdy se rodiče a jejich děti připravují na jedinečný a důležitý okamžik – zápisy do prvních tříd čtyř základních škol v Pelhřimově pro školní rok 2024/2025. Již 5. dubna od 14 do 17 hodin a 6. dubna od 8 do 10 hodin se otevřou dveře do školního světa pro všechny děti, které do 31. srpna letošního roku oslaví šesté narozeniny.

Zápisy jsou povinné pro všechny děti, které dosáhnou požadovaného věku, ale i pro ty, jejichž rodiče žádají o odklad školní docházky. Některé děti, jejichž školní docházka byla o rok odložena, by měly přijít rovněž. Při samotném zápisu je důležité mít s sebou občanský průkaz nebo jiný doklad totožnosti a rodný list dítěte. Pro cizince platí specifické požadavky ohledně dokladů totožnosti.

„Tento krok symbolizuje nejen přechod naší holčičky nebo kloučka do nové fáze vzdělávání, ale také novou etapu v životě rodiny. Hodně dětí už má doma pod postelí tašku od ježíška a nyní poprvé uvidí ty, kteří ho budou doprovázet na cestě poznávání nových věcí, ale i mezilidských vztahů,“ uvedl místostarosta Karel Kratochvíl. „Školy v Pelhřimově jsou kapacitně i personálně připraveny na přivítání nových žáků a připravují pro ně podnětné a podpůrné prostředí, ve kterém budou moci rozvíjet své dovednosti, zájmy a schopnosti,“ doplnil.

Město Pelhřimov přeje všem dětem mnoho štěstí, úspěchů a radostných zážitků při zápisu do první třídy základní školy.

Zdroj: Městský úřad Pelhřimov