Dnes je 30.05.2024

Svátek má Ferdinand

ikonka pocasi 9°C - zataženo

Pelhřimov

Zahrádkáři bilancovali rok a ocenili spolupráci s městem

Zahrádkáři bilancovali rok a ocenili spolupráci s městem

Každý rok přináší svůj příběh, a stejně tak se každý rok zahrádkáři pelhřimovské organizace Českého zahrádkářského svazu sejdou na výroční schůzi, aby zhodnotili minulost a pohlédli do budoucnosti. Letošní ročník nebyl výjimkou. Představitelé organizace také ocenili účastníky soutěže Rozkvetlé ulice 2023.

Na schůzi byli oceněny nejlepší účastníci soutěže, která hodnotí vzhled a výzdobu oken, balkonů a zahrádek. Mezi oceněnými byli Dana a Jiří Kučerovi, Havelkovi, Jana Koňáková, Petr Kříž, Hana Zíková, Valníčkovi, Točíkovi, Přechovi, Dana Slavíčková a Květinová farma v Javorové aleji – Hana Neckářová. Ti obdrželi květiny, děkovné listy a dárkové poukazy za své krásné a inspirativní zahrady.

Předsedkyně zahrádkářského svazu Šárka Brožová srdečně přivítala všechny přítomné a poděkovala jim za účast a přešla k hlavnímu bodu – zhodnocení činnosti za minulý rok. Mimo jiné také vyjádřila srdečné poděkování za celoživotní práci Josefu Rýdlovi, který je i nadále stálým, milým a velmi pracovitým členem organizace.

Zahrádkáři vzpomínali na různé akce, které během roku pořádali. Od MINI jarmarku a Velikonoční výstavy po podzimní prodeje a bazárky bez peněz. Největší radost a moře práce přinesl jarní prodej přebytků a úklid celého areálu. Zvláštní zmínku si zaslouží spolupráce s Domovem Jeřabina, kam zahrádkáři darovali své výpěstky a materiál na tvoření, čímž udělali radost klientům a získali jejich vděk.

Na závěr výroční schůze předsedkyně Šárka Brožová vyjádřila poděkování městu Pelhřimov za finanční podporu a spolupráci a všem členům za práci a nasazení. Rok 2024 přináší nové výzvy a plány, a zahrádkáři se na ně již těší. Organizace má 50 členů, z toho 15 nad 80 let. Ráda by tedy přivítala nové členy do svých řad. Zahrádkáři pelhřimovské organizace Českého zahrádkářského svazu si zaslouží uznání za svou píli a lásku k rostlinám. Společně s městem vytvářejí prostředí, které je krásné, rozkvetlé a plné radosti. Ať je jejich zahrada vždy plná šťastných chvilek a barevných květů.           

Zdroj: Zahrádkáři Pelhřimov