Dnes je 15.06.2024

Svátek má Vít

ikonka pocasi 18°C - oblačno

Pelhřimov

Zahrádkáři bilancovali a ocenili spolupráci s městem

Zahrádkáři bilancovali a ocenili spolupráci s městem

Jako každý rok se členové pelhřimovské organizace Českého zahrádkářského svazu sešli v březnu na výroční schůzi a zhodnotili svoji činnost za uplynulé období. Jejím hostem byl poprvé místostarosta města Karel Kratochvíl, který během jednání spolu se zástupci vedení organizace předal ocenění nejlepším účastníkům soutěže Rozkvetlé ulice 2022, v níž odborná komise hodnotí vzhled a výzdobu oken, balkonů a zahrádek. Květiny, děkovné listy a dárkové poukazy obdrželi Václav Pachman, Josef Rejzek, Marie a Jiří Křížkovi, Miroslava a Jaroslav Hanzalovi, Kuchařovi, Chalupovi, Alena a Pavel Šimkovi, Jaroslava a Vladimír Jírů, Alena Pachmannová a Kavárna Ateliér.

Důležitým bodem programu schůze bylo hned v jejím úvodu milé a veselé vystoupení dětí z mateřské školy U Stínadel, které pod vedením učitelek Marie Procházkové a Lenky Zmeškalové předvedly pásmo básniček a písniček o zvířátkách, přírodě i samotných přítomných zahrádkářích. Za skvělé vystoupení sklidily velký potlesk.
Další radostnou chvilkou byla gratulace panu Bohumilu Hrobskému ke krásnému životnímu jubileu. „Bohoušek je náš dlouholetý člen svazu, přítel, kamarád, velký organizátor přednášek, zájezdů a odborník ovocnář,“ uvedla předsedkyně spolku Šárka Brožová.

Místostarosta Karel Kratochvíl během diskuse ocenil bohatou činnost zahrádkářů, pohovořil mimo jiné o zeleni ve městě, odpadovém hospodářství či domácím kompostování. „Také zahradničím a uvažuji o tom, že bych se k zahrádkářům přidal, jelikož vím, že se potýkáte s nedostatkem členů,“ uvedl. „Chtěl bych vám popřát hodně zdraví a pěkných výpěstků a aby vás vaše práce ve spolku těšila. Jsem rád, že svou činností zkrášlujete město 
a v rámci možností vás budeme i nadále podporovat,“ dodal.

Pelhřimovská organizace Českého zahrádkářského svazu má v současné době 55 členů a netají se tím, že by ve svých řadách ráda uvítala nové posily. „V loňském roce se nám však podařilo získat novou členku svazu a s ní i charitativní projekt v podobě Bazárku bez peněz, z čehož mám velkou radost,“ řekla s úsměvem Šárka Brožová. Loňský rok byl pro pelhřimovské zahrádkáře opět plný tradičních aktivit, jako jsou výstavy, prodeje, výlety, pelhřimovská pouť ale také práce spojené s přípravou těchto akcí, úklidy, nutné opravy atd.

Tradiční moštování tentokrát zaznamenalo velký zájem veřejnosti, zpracováno bylo 8531 kilogramů jablek. „Jestli naše práce přinesla veřejnosti trochu radosti a inspirace, velmi nás to těší. Přejeme si v tom pokračovat a dělat radost sobě i vám. Velmi děkujeme Městu Pelhřimov za spolupráci a finanční podporu, bez které bychom nemohli v naší činnosti pokračovat,“ poděkovala předsedkyně závěrem. Zároveň poděkovala všem 
za účast a celoroční práci.