Dnes je 25.06.2024

Svátek má Ivan

ikonka pocasi 25°C - oblačno

Pelhřimov

Žáci ZŠ Na Pražské poznali díky Hodině H Vánoce v Evropě

Žáci ZŠ Na Pražské poznali díky Hodině H Vánoce v Evropě

V ZŠ Na Pražské se uskutečnil projekt Vánoce v Evropě. Připravili si ho pro nás zahraniční dobrovolníci z Hodiny H., Eva, Valentýna a Nico, kteří pochází ze Španělska. Projektu se za celý den zúčastnilo přes sto žáků vybraných ze 4. až 9. tříd.

Pro žáky byly připraveny různé aktivity. Mladší děti si zahrály kvíz či pexeso s vánoční tématikou, obohatily si tak slovní zásobu nejen týkající se vánočních svátků. Se staršími žáky pak dobrovolníci stavěli Noemovu archu. Potřeby na výstavu archy získali v aukci. Zda je loď schopna plavat, si vyzkoušeli v nádobě s vodou. Takzvané Vánoční lodě jsou jednou z řeckých tradic.

Žáci se v průběhu celého projektu dozvěděli mnoho nového o vánočních tradicích Norska, Španělska, Německa a Velké Británie. Akce, probíhající v anglickém jazyce, se všem velmi líbila a zpestřila výuku anglického jazyka.

Naše škola spolupracuje s Hodinou H již několik let. Eva a Valentýna dochází do hodin anglického jazyka pravidelně, žáci je tak dobře znají a nebojí se proto s nimi komunikovat. Hodiny probíhají v tandemu s paní učitelkou angličtiny a spolupráce funguje výborně.

Naše škola se účastní i dalších projektů Hodiny H. V tomto školním roce jsme se účastnili například Evropského dne jazyků. Veškeré tyto projekty jsou zpestřením hodin angličtiny, a proto se žáci na ně vždy těší.

Mgr. Veronika Krandová, ZŠ NA Pražské