Dnes je 21.02.2024

Svátek má Eleonora, Lenka

ikonka pocasi 6°C - zataženo

Pelhřimov

Žáci ZŠ Na Pražské navštívili Sankt Valentin

Žáci ZŠ Na Pražské navštívili Sankt Valentin

Naše škola v tomto školním roce znovu navázala na dlouholetou spolupráci s rakouskou školou v St. Valentinu. Tento rok jsme Rakousko navštívili my, 21 žáků naší školy dostalo příležitost komunikovat v angličtině, tímto jazykem jsme po celý čas mluvili.

Všichni jsme se nemohli dočkat nových kamarádů a těšili se, že si užijeme dva dny plné zážitků. Rakouští žáci byli fajn a začali si s námi rychle povídat. Po oficiálním seznámení se starostkou města a ředitelkou školy jsme společně poobědvali pizzu a vyrazili do města Linz. Společně jsme podnikli výšlap na známé místo Pöstlingberg, kde byl nádherný výhled a navštívili místo plné pohádek.

Po tomto zážitku jsme se vrátili do školy, kde pro nás připravili večeři, zahráli jsme si fotbal, deskové hry a konverzovali v angličtině. Poté jsme se připravili ke spánku, přespávali jsme ve škole. Ráno, po anglické snídani, nás čekala hodina angličtiny, hráli jsme aktivity a po ní následovala hudební výchova, při které jsme zpívali a tancovali. Po společném obědě jsme jeli do jump arény, kde jsme si užili hodinu skákání na trampolínách. Odpoledne nás čekalo už jen loučení a cesta zpátky domů, do Čech.

Celý výlet jsme si moc užili, velké díky patří Doris, která pro nás celý program připravila a samozřejmě paním učitelkám Veronice Krandové a Lence Humešové, které s námi zájezd podnikly. Moc se těšíme na příští školní rok, až naše nové kamarády přivítáme v naší škole.

Žákyně 8. ročníku, ZŠ Na Pražské