Dnes je 30.05.2024

Svátek má Ferdinand

ikonka pocasi 9°C - zataženo

Pelhřimov

Za žáky ZŠ Komenského přijeli přátelé z Kirchhellenu

Za žáky ZŠ Komenského přijeli přátelé z Kirchhellenu

Na ZŠ Komenského dorazila už tradiční návštěva žáků z německého Kirchhellenu. Naši přátelé s námi strávili týden plný zážitků a dobrodružství v Pelhřimově a jeho okolí, stejně jako my jsme prožili začátek podzimu s nimi v Kirchhellenu. Jednalo se už o 21. výměnný pobyt žáků našich škol.

V pondělí v podvečer jsme naše kamarády přivítali u autobusu s krásnými vlaječkami a transparenty a rozjeli se s novými členy našich rodin domů. V úterý byli němečtí hosté přivítáni ředitelem školy Martinem Skořepou a místostarostou Karlem Kratochvílem v mediální učebně, kde zazněly i písně v podání školního sboru. Poté jsme se všichni rozdělili do výukových skupin, v nichž jsme si mohli vyzkoušet vaření a různé sportovní hry, někteří se účastnili volejbalového turnaje v hale. Následovalo odpoledne strávené výstupem na věž kostela sv. Bartoloměje a poté na bowlingových drahách.

Ve středu jsme navštívili Prahu, užili jsme si výhledy z Petřínské rozhledny, prozkoumali zrcadlové bludiště a projeli se po Vltavě na lodi. Ve čtvrtek nás čekala exhibice taekwonda a opět zapojení se do výukových skupin, tentokrát zaměřených na informatiku, tělesnou a výtvarnou výchovu. Odpoledne jsme strávili v hale hrou kuželek a stolního tenisu.

V pátek jsme se společně vydali do Muzea rekordů a kuriozit, kde jsme objevili fascinující exponáty a sbírky předmětů. Poté jsme zamířili do jihlavského Vodního ráje a místní ZOO, v Cityparku jsme poobědvali a němečtí kamarádi nakoupili dárky svým blízkým.

Víkend byl vyhrazen pro zážitky v rodinách, někteří z nás si vybrali adrenalinové aktivity jako například návštěvu Jump arény v Táboře, jiní se vydali na výlety po krásných českých památkách, do přírody nebo na sportovní akce.

Celý týden byl plný smíchu, projektového učení a nových zkušeností, které si my všichni budeme určitě dlouho pamatovat. I díky počasí, které si s námi pěkně zahrávalo, zimní bundy vystřídala trička a sluneční brýle. Tato přátelská výměna nejenže posílila kulturní vazby mezi oběma zeměmi, ale také obohatila životy všech zúčastněných. Třeba se ještě někdy setkáme.

Chtěli bychom závěrem poděkovat všem, kdo připravili a pomohli realizovat náš program, hlavně učitelům a rodičům, děkujeme za čas, vstřícnost a trpělivost.

Za žáky 9. ročníku ZŠ Komenského Kateřina Hanušová