Dnes je 21.02.2024

Svátek má Eleonora, Lenka

ikonka pocasi 6°C - zataženo

Pelhřimov

Za studiem angličtiny vycestovali do Velké Británie

Za studiem angličtiny vycestovali do Velké Británie

Na přelomu května a června se uskutečnil zahraniční jazykově-vzdělávací pobyt v Anglii pro žáky ZŠ Osvobození Pelhřimov. Součástí byla výuka anglického jazyka, která se konala ve vzdělávacím centru poblíž městečka Littlehampton. Žáci přebývali v rodinách, kde si po večerech zdokonalovali angličtinu a poznávali život v běžné britské domácnosti.

Cesta do Velké Británie vedla přes Německo, Belgii, Francii a trajektem na ostrovy. V průběhu poznávacího zájezdu žáci navštívili vojenský přístav Portsmouth, přímořské lázně Brighton a zábavní park Thorpe Park. První a poslední den strávili v Londýně procházkou po City of London – Greenwich, Monument, St. Paul Cathedral, Millenium Bridge, Tower Bridge, Tower of London; a City of Westminster – Big Ben, parlament, Buckinghamský palác, Trafalgarské náměstí, Leicesterské náměstí, Piccadilly. Procházka byla zakončena krásnou vyhlídkou z Londýnského oka. Odtud žáci pluli lodí po Temži do Greenwiche k O2 aréně. Vedle projížďky lodí si žáci užili adrenalin v londýnském metru a lanovku Emirates Air Line.

Všichni zúčastnění měli z výletu dobrý a uspokojující pocit, neboť jim tato zkušenost zvedla sebevědomí a dala velkou motivaci v budoucímu studiu jazyka.

Markéta Hupková, ZŠ Osvobození Pelhřimov