Dnes je 09.05.2024

Svátek má Ctibor

ikonka pocasi 3°C - oblačno

Z Milevska jeli bez bodů. Scházela přesná koncovka

Prohra, výhra a zase prohra - to je bilance florbalistů Spartaku v úvodních kolech Národní ligy. Přitom v Milevsku body nevisely vysoko. Domácí v prvních dvou kolech třetí nejvyšší soutěže nebodovali a i v zápase s Pelhřimovem byli v poli horším týmem. Jenže. "Totálně vyhořeli v zakončení a přesilových hrách. Soupeři stačily tři branky na tři body, což je z jedné strany dobré vysvědčení pro brankáře a obrannou činnost, ale v zakončení na propadnutí. Co je naplat, že si po dobrém napadání vytvoříme vyložené šance, když je pak nevyužijeme ke změně skóre," hořekoval v hodnocení na klubových strínkách kouč Spartaku Jan Koten.

Od první minuty oba týmy hrály rozvážně. I přes to měl Spartak více ze hry. V polovině první třetiny si zahrál první přesilovku, když si za sekání sedl na trestnou lavici Eduard Chaloupka. Než trest vypršel, tak se provinil další domácí hráč a hosty čekala 15sekundová přesilovka 5 na 3. Bohužel hráči ve žlutém nevyužili skoro čtyřminutovou výhodu, což byl jeden z důležitých okamžiků utkání. Milevsko následně po nepokryté přihrávce zpoza brány udeřilo a dostalo se do vedení. V 17. minutě byl opět vyloučen milevský hráč za sekání a Pelhřimov měl šanci vyrovnat, to se nepovedlo a do šaten se šlo za stavu 1:0.

Druhá třetina byla spíše o přetlačování se o míček. Domácí se drželi více zpátky, ale obrana Pelhřimov nepustila k větší akci. Výjimkou byla pumelice Běhounka, který trefil břevno. Na konci druhé třetiny se provinil blokováním florbalky Vojta Mozr a Došwich si zahrál první přesilovku, v níž ke změně skóre nedošlo. Po bezbrankové třetině stále vedli 1:0 domácí.

Do závěrečné části oba týmy šly s odhodláním vyhrát, lépe se dařilo domácím, kteří se po pěti minutách prosadili tvrdou střelou od mantinelu. Pelhřimovský kapitán Knězů mohl snížit z trestného střílení, jenže nastřelil pouze rameno domácího brankáře. V polovině třetí třetiny se po rychlé rozehře konečně prosadil pelhřimovský dlouhán Ladislav Běhounek a dal naději na obrat. Milevsko si zahrálo druhou přesilovou hru, když byla vyloučena pelhřimovská legenda Marek Švrkala. Netrvala ani půl minuty a domácí tým ji využil a opět odskočil o dva góly. Naději vzkřísil Tomáš Kocián po nahrávce Václava Fučíka. Došwich ještě tři minuty před koncem daroval přesilovou hru pelhřimovského týmu, ale ta stejně jako všechny předešlé zůstala nepotrestaná.

MILEVSKO - PELHŘIMOV 3:2
Branky: 16. D. Dolejš, 46. a 54. M. Dolejš - 51. Běhounek, 56. Kocián. Rozhodčí: L. Ležák a M. Ležák. Vyloučení: 4:2 - bez využití. Diváci: 118. Třetiny: 1:0, 0:0, 2:2.

Zdroj: florbalpe.cz