Dnes je 25.07.2024

Svátek má Jakub

ikonka pocasi 21°C - jasno

Pelhřimov

Výstava ukazuje návrhy na řešení opravy kaple

Výstava ukazuje návrhy na řešení opravy kaple

V na Malé scéně KD Máj uskutečnila vernisáž výstavy šesti oceněných návrhů architektonicko-krajinářské soutěže „Revitalizace okolí kaple sv. Anny u Pelhřimova a její obnova“. Akce se konala za přítomnosti významných hostů, zástupců renomovaných architektů, představitelů města a oceněných týmů.

Starosta Ladislav Med a místostarosta Karel Kratochvíl zahájili vernisáž úvodními slovy, ve kterých seznámili přítomné s předchozími kroky vedoucími k této soutěži a důvody, které město vedly k rozhodnutí revitalizovat kapli sv. Anny. V jejich projevech zazněly také zajímavé historické informace o této významné památce. Následně k průběhu soutěže promluvili zástupci porotců, účastníků a administrátora soutěže.

Vyvrcholením večera bylo slavnostní vyhlášení cen a odměn. Vítězem soutěže se stal návrh č. 10 od týmu Építész Stúdió s.r.o., jehož autory jsou Tamás Ábrahám, Máté Pálfy a Gergely Kenéz. Druhou cenu získal návrh č. 23 a třetí cenu návrh č. 17. Navrhované řešení č. 13 získalo zvýšenou odměnu a návrhy č. 4 a 25 obdržely odměny.
Vítězný tým Építész Stúdió s.r.o. na závěr představil svůj návrh a vysvětlil, proč volili právě takové řešení. Jejich přístup ke krajinářské úpravě a obnově kaple sv. Anny byl přijat s velkým zájmem a pozitivními ohlasy.
Oceněné soutěžní návrhy můžete zhlédnout na výstavě v domě č. 3 na Masarykově náměstí ve všední dny od 8 do 17 hodin. Výstava potrvá do 31. července a za hezkého počasí bude expozice přístupná i přímo na náměstí.   

Zdroj: Městský úřad Pelhřimov