Dnes je 25.07.2024

Svátek má Jakub

ikonka pocasi 21°C - jasno

Pelhřimov

Výstava o kapli sv. Anny je teď na vyhlídkové věži

Výstava o kapli sv. Anny je teď na vyhlídkové věži

Kaple sv. Anny. Před lety stavba takřka zapomenutá, nyní velmi aktuální. Její proměny mapuje putovní výstava s názvem Proměny kaple sv. Anny, se kterou se veřejnost mohla seznámit v rámci Noci kostelů v pátek 7. června. Výstava byla v ten den instalována v kostele sv. Kříže na Kalvárii.

„O výstavu byl velký zájem velký zájem, proto jsme se s jejím autorem panem Pavlem Koubkem z občanského sdružení Zelené srdce domluvili, že ji v Pelhřimově ještě ponecháme. Přesunuli jsme ji ale do vstupních prostor vyhlídkové věže kostela sv. Bartoloměje,“ informovala Nela Štěpánková z oddělení cestovního ruchu Kulturních zařízení města Pelhřimova.

Výstava se skládá z pěti informačních stojanů. Na nich je zdokumentováno, jak šel s kaplí sv. Anny čas. Od samého zrození kaple, přes její zapomenutí, až po znovuobrození. Návštěvníkům vyhlídkové věže bude k dispozici po celé léto.

U samotné kaple sv. Anny bude pořádně živo už tuto sobotu, kdy se zde uskuteční už sedmý ročník festiválku Zvuky, barvy, hlasy kaple sv. Anny. V bohatý program multižánrové akce, která spojuje hudební, výtvarné, taneční a divadelní umění, láká třeba na vystoupení Ivy Bittové.

Kamil Vaněk