Dnes je 24.06.2024

Svátek má Jan

ikonka pocasi 22°C - oblačno

Pelhřimov

Vysoké výhry i prohra. To je příprava fotbalistů Maratonu

Vysoké výhry i prohra. To je příprava fotbalistů Maratonu

Polovinu z porce šesti přípravných zápasů mají za sebou divizní fotbalisté Maratonu. Dvakrát vysoko vyhráli, když v domácím prostředí rozdílem čtyř branek porazili Okříšky a Kamenici nad Lipou. Naopak vysoko 7:1 prohráli v Českých Budějovicích s béčkem tamního Dynama (7:1).

„S přístupem hráčů k zápasům a tréninkům jsem spokojený. Scházíme se ve velkém počtu, ačkoliv tento týden končíme blok, kdy jsme měli čtyři tréninky v týdnu, takže to bylo pro hráče náročné,“ vyjádřil se trenér Richard Zeman. Výsledkům v přípravných zápasech velkou váhu celkem pochopitelně nepřikládá. „Soupeře z krajského přeboru jsme přehráli jednoznačně. Naopak v Českých Budějovicích jsme narazili na nesmírně kvalitního protivníka. Tohle utkání se nám moc nepovedlo,“ uznal.

Změny v kádru jsou zatím minimální. Rozšířil ho jen mladíček Benjamin Hána, který je použitelný především ve středové řadě. „Víme o něm, už na podzim s námi na několika zápasech byl. Proto jsme ho vzali do přípravy. Ukazuje se dobře, ale na druhou stranu musíme brát v potaz potřeby dorostu, který nemá příliš široký kádr. Počítáme s tím, že i na jaře bude hrát hlavně za něj,“ plánuje Richard Zeman.

Pelhřimov se v přípravě ještě utká s Milevskem (venku – 17. 2.), J. Hradcem (doma – 24. 2. v 15.00) a Velký Meziříčím (V – 2. 3.)

Poslední utkání (SO 10. 2.):
PELHŘIMOV – KAMENICE N. L. 4:0
Branky: Honzl 3. Jiřík. Poločas: 1:0. Pelhřimov: Leška (46. Pech) - Viktora (46. F. Morava), Vacek (46. A. Morava), Šimon (46. D. Poul), Zacha (65. Hána) - Fikar (65. Fialka), Smejkal (46. Niederle), Hána (46. Homolka) - Fialka (46. J. Poul), Jiřík (46. Honzl).

 Kamil Vaněk, foto: FK Maraton Pelhřimov