Dnes je 25.06.2024

Svátek má Ivan

ikonka pocasi 25°C - oblačno

Pelhřimov

Vysočina West získala certifikát organizace destinačního managementu

Vysočina West získala certifikát organizace destinačního managementu

Vysočina West, která vznikla koncem roku 2021, se stala třetí certifikovanou oblastní organizací destinačního managementu a v Kraji Vysočina. Připojuje se tak ke Koruně Vysočiny a Třebíčsku – Moravské Vysočině.
Certifikát oblasti udělila certifikační komise národní centrály cestovního ruchu Czech tourism. Vysočina West tak splnila podmínky národního systému kategorizace a certifikace organizací destinačního managementu v České republice. „Udělení certifikátu potvrzuje důvěru a kvalitu práce destinačního managementu. Během procesu certifikace došlo k rozpracování klíčových dokumentů, koncepcí a strategií a zároveň správnosti nastavení budoucí cesty,“ uvedla Nela Štěpánková, manažer destinace.

Získání certifikace je pro destinaci dobrou vizitkou a vysvědčením pro partnery ze soukromého i veřejného sektoru, že oblastní destinace, se kterou spolupracují, řídí práci v souladu se systémem řízení cestovního ruchu v České republice. Oblastní DMO je prodlouženou rukou krajské DMO, která je poradním hlasem národní centrály cestovního ruchu.    

Oblastní DMO je prodlouženou rukou krajské DMO, která je poradním hlasem národní centrály cestovního ruchu.

Završením certifikačního procesu došlo zároveň k nastavení základní parametrů v řízení destinace:
- nastavení destinačního marketingu
- nastavení sběru a práce s daty v destinaci
- nastavení společné komunikace se všemi aktéry v odvětví cestovního ruchu napříč veřejnou a soukromou sférou
- zavedení systému informování, školení a vzdělávání v oblasti

Destinační společnost Vysočina West v současné době na poli cestovního ruchu spolupracuje s městy Havlíčkův Brod, Pelhřimov, Humpolec, Chotěboř, Světlá nad Sázavou, Ledeč nad Sázavou, Pacov, Kamenice nad Lipou, Žirovnice, Černovice, Lipnice nad Sázavou a dalšími městy a městysy, spolky a velkou řadou podnikatelských subjektů na Havlíčkobrodsku a Pelhřimovsku.

Zdroj: Vysočina West z.s