Dnes je 25.07.2024

Svátek má Jakub

ikonka pocasi 20°C - jasno

Pelhřimov

Výsadba zeleně v lokalitě Boženy Němcové zpříjemní život obyvatelům

Výsadba zeleně v lokalitě Boženy Němcové zpříjemní život obyvatelům

Prostor v lokalitě Boženy Němcové v zástavbě panelových a rodinných domů byl dlouhá léta bez hodnotné výsadby zeleně. Pelhřimovská radnice se proto rozhodla ozelenit a zpříjemnit toto místo obyvatelům či kolemjdoucím.

„Problémem byl hlavně nízký počet stromů, proto jsme se rozhodli pro postupnou výsadbu zeleně, která zvýší kvalitu bydlení v této lokalitě. Plocha mezi domy byla nevzhledná a neodpovídala dnešnímu standardu bydlení. Sortiment stromů je navržen tak, aby přinesl užitek nejen dětem ale i dospělým, uvedl místostarosta Zdeněk Jaroš. V letošním roce bylo vysazeno deset třešní a do konce roku bude vysazeno ještě deset švestek. V průběhu příštího roku bude lokalita doplněna o třináct jabloní, dva muchovníky a několik kusů ovocných keřů (např. rakytník, temnoplodec, dřín).

„Víme, že je tento prostor hojně využíván dětmi k zimním radovánkám, jako je sáňkování či bobování. Proto je výsadba koncipována tak, aby dětem nadále tento prostor vyhovoval a stromy jim nenarušovaly dráhu,“ doplnil místostarosta.

Základem této kompozice je dostatek volné travnaté plochy, která bude doplněna právě hodnotnou výsadbou užitkových stromů a keřů. Velké poděkování patří Technickým službám města Pelhřimov za výborně odváděnou práci právě v oblasti zkrášlování města výsadbou květin, keřů či stromů.

Zdroj: Městský úřad Pelhřimov