Dnes je 25.07.2024

Svátek má Jakub

ikonka pocasi 21°C - jasno

Pelhřimov

Výroba klaunů bavila děti a rozveselila knihovnu

Výroba klaunů bavila děti a rozveselila knihovnu

Dětské oddělení Městské knihovny Pelhřimov uspořádalo ve středu 3. července tvořivou dílnu pro děti. Veselé klauny si pomocí barev, tácků a balónků přišlo vyrobit kolem dvaceti malých zájemců. V rámci prázdninových středečních dopolední v knihovně mají děti příležitost vyrábět a hrát si celé léto.

„Můj klaun ještě jméno nemá. Doma si ho vystavím na poličku,“ svěřila se pětiletá Zuzka, která vyrobila růžového klauna. Chybět mu samozřejmě nemohli ani třpytky, třásně a velký nos. Zuzka navštěvuje tvořivé dílny v knihovně pravidelně.

S vyráběním přišli dětem pomoci i babičky, dědečkové či rodiče a sourozenci. „Nápady sbíráme většinou v průběhu roku, abychom mohli vyrábět něco, co je jednoduché, rychlé, a aby to malé děti zvládly. Počet dětí většinou záleží podle počasí. Někdy přijde deset, někdy čtyřicet, je to různé,“ popsala Markéta Dvořáková z pelhřimovské knihovny, která dětem ukazovala, jak klauna vyrobit.

Klauni z tácků není to jediné, co v knihovně vyrábí. Ve středu 10. července si můžete do přijít vyrobit originální placku (cena 1 placky je 10 kč) nebo magnetku a ve středu 31. července si zase vyrobit veselé želvičky. Hudební oddělení si zase připravilo ve středu 17. července Puzzliádu a 24. července Pexesiádu.

Iva Pacnerová