Dnes je 15.06.2024

Svátek má Vít

ikonka pocasi 18°C - oblačno

Pelhřimov

Vyměnili věci a vybraným vstupným pomohli

Vyměnili věci a vybraným vstupným pomohli

V Domě zahrádkářů se v pátek 17. a v sobotu 18. března uskutečnil Bazárek bez peněz. Ten slouží k výměně zboží – především oblečení, obuvi, domácích potřeb či hraček. Jeho základní ideou je to, že co už neslouží jednomu, může odvést dobrou službu jinému. „Bazárek je určený pro všechny, kteří mají přebytek něčeho a je jim to líto vyhodit. Chodí sem babičky, maminky s dětmi, zajdou i dospívající. Ženy, muži bez rozdílu,“ pověděla Gabriela Krejčová z pořadatelského Spolku Bleší trh na Tichom mlejně.

Ta s kolegyní Monikou Novotnou premiérový bazárek uspořádala v závěru loňského roku. A s velkým úspěchem. „Neměli jsme žádné ambice, ale setkali jsme se s velkým zájmem lidí. Přinesli hodně věcí a také si jich hodně odnesli,“ uvedla.

Tehdy jim pelhřimovští zahrádkáři odpustili nájem, tentokrát na jeho pokrytí měla posloužit dvacetikoruna vstupného. Vybrané peníze ale budou nakonec pomáhat. „Jelikož nám bylo slíbeno, že nájem v Domě zahrádkářů pokryje příspěvek ze strany města, vstupné věnujeme na dobročinné účely. Chystáme se pomoci paní, které nedávno ve Vyskytné pobořil autobus domek. Všechny utržené peníze pošleme na její účet,“ vyslovila krásnou myšlenku Gabriela Krejčová.