Dnes je 09.05.2024

Svátek má Ctibor

ikonka pocasi 3°C - oblačno

Vyhrávat už zase umí. Florbalisté Spartaku přetlačili Milevsko

Černá série je u konce. Florbalisté Spartaku po více než měsíci a pěti prohraných utkáních v řadě dokázali zvítězit. V sobotu večer v domácím prostředí zdolali Milevsko. "Pro nás dnes důležité vítězství, které věříme, že je na začátku cesty tabulkou vzhůru. Dokázali jsme ubránit individuality soupeře a odehrát tvrdé utkání. Nebáli jsme soubojů, nepoložil nás ani hororový vstup do zápasu. V přechodu do útoku stále hodně nepřesností, stejně tak i v zakončení, dnes rozhodoval výkon v obraně," vydýchával dramatický zápas trenér Jan Koten.

Cesta ke třem bodům byla hodně trnitá. Pelhřimov vstoupil do zápasu hrůzostrašně, v 7. minutě už byl ve dvoubrankové ztrátě. Tu se mu povedlo zásluhou Švrkaly a Zábrany do konce první třetiny vymazat. Ve druhé části měly šance obě strany, na další posun ve skóre se čekalo až do 40. minuty. V ní potrestáním přesilovky završil obrat Vít Papež. Spartak už pak vedení nepustil.

PELHŘIMOV - MILEVSKO 6:3
Branky: 9. Švrkala, 12. Zábrana, 40. Vít Papež, 51. Kutílek, 58. Vojtěch Papež, 60. Blažek - 4. a 57. Dolejš, 7. Tomaško. Rozhodčí: Cigl a Leibl. Vyloučení: 1:3. Využití: 1:0. Diváci147. Třetiny: 2:2, 1:0, 3:1.