Dnes je 24.06.2024

Svátek má Jan

ikonka pocasi 22°C - oblačno

Pelhřimov

Vyhlášení velkoplošné deratizace na území města

Vyhlášení velkoplošné deratizace na území města

Město Pelhřimov, zastoupené hospodářským odborem, na základě předcházení přemnožení hlodavců a v souladu se zák. č.258/2000 Sb. o ochraně veřejného zdraví a o změně některých souvisejících zákonů vyhlašuje od 1. dubna do 30. dubna jarní ochrannou velkoplošnou deratizaci na území města.

Do této akce, aby byla co možná nejúčinnější, je třeba, aby se zapojili majitelé domů a provozoven, kde lze výskyt hlodavců předpokládat. Pro podniky a organizace je deratizace samozřejmostí. Položení nástrah a opakované kontroly budou provedeny v termínu od 3. do 10. dubna. Pokud zjistíte zvýšený výskyt hlodavců v okolí vašeho bydliště, kontaktujte do úterý 26. března v době od 8:00 – 14:00 hod. pana Štefánka – tel. 565 351 476, e-mail: stefanek@mupe.cz. 

Město Pelhřimov žádá majitele domácích zvířat, aby v době velkoplošné deratizace zamezili jejich volnému pohybu po veřejných prostranstvích města. Velkoplošná deratizace určená na výrazné zregulování výskytu hlodavců bude předložena ke schválení Krajské hygienické stanici Kraje Vysočina se sídlem v Jihlavě, územní pracoviště Pelhřimov.

Zdroj: Měststký úřad Pelhřimov, ilustrační foto: pixabay.com