Dnes je 14.04.2024

Svátek má Vincenc

ikonka pocasi 10°C - zataženo

Pelhřimov

Vydejte se s námi na výlet. Na lodi i za kačku

Vydejte se s námi na výlet. Na lodi i za kačku

Velká šance na to vykouknout z české kotliny a nemuset při tom opustit Pelhřimov, se vám nabízí v několika následujících týdnech. Kulturní zařízení připravují hned  tři cestopisné pořady. Na dva z nich se vydáme na lodi, na ten třetí poněkud šetrněji – „za kačku“.

Na malé scéně kulturního domu Máj ve středu 27. března a ve čtvrtek 18. dubna vystoupí pelhřimovský jachtař a cestovatel Miroslav Račan. „První z přednášek se bude týkat plavby Pacifikem. Dubnový pořad se věnuje návštěvě Fiji a Nového Zálandu,“ informovala vedoucí programového oddělení Kulturních zařízení města Pelhřimova Vlasta Vlčková a dodala: „Miroslav Račan se k nám se svými pořady vrací po zhruba roce. Uvidíme, co nového zažil. Určitě nás nečekají jen zážitky z plavby jako takové, ale i z míst kde zakotvil.“ Více informací o cestách Mirosalva Račana se můžete dozvědět na www.snehurka-yacht.cz

Do Ekvádoru a na Galapágy se vydáme 6. května s Kateřinou Ostrou. Pro ty, kteří se pohybují ve světě sociálních sítích, se rozhodně nejedná o neznámé jméno. „Přijede k nám dáma, matka od rodiny, která sice neumí žádný světový jazyk, ale přesto cestuje po celém světě. Navíc s minimálními náklady – jak sama říká za kačku,“ představila chystaný pořad Vlasta Vlčková.

Cestopisné pořady
MIROSLAV RAČAN - PLAVBA PACIFIKEM
KD Máj malá scéna – středa 27. března - 19:00
Na plachetnici Sněhurce Miroslav Račan prozkoumal rozlehlá souostroví Francouzské Polynésie, Cookovy ostrovy, Americkou Samou, Západní Samou i Království Tonga. Poutavé vyprávění o zážitcích z tropických ostrovů, festivalu tance nebo z potápění se žraloky i velrybami uvidíte na autentickém videu.

MIROSLAV RAČAN - Z FIJI NA NOVÝ ZÉLAND
KD Máj malá scéna – čtvrtek 18. dubna - 19:00
Po návštěvě Fiji Miroslav Račan zakotvil v Novém Zélandu, který celý procestoval a ukáže nám tamní pestrou přírodu i život  české komunity.

EKVÁDOR A GALAPÁGY - CESTUJI ZA KAČKU
KD Máj malá scéna – pondělí 6. května - 18:00
Jak se dá za málo peněz pořídit hodně "muziky", ukazuje v cestovatelském pořadu Kateřina Ostrá. Tentokrát se vydá do Ekvádoru a na ostrovy Galapágy.

Kamil Vaněk