Dnes je 13.07.2024

Svátek má Markéta

ikonka pocasi 17°C -

Pelhřimov

Vstupenky na Poutníky, Asonanci a Kollárovce rychle mizí

Vstupenky na Poutníky, Asonanci a Kollárovce rychle mizí

Folk a country lidé v Pelhřimově milují. Ukazuje to zájem o vstupenky na tři koncerty, které během jediného měsíce uspořádají Kulturní zařízení města Pelhřimova. Ve čtvrtek 8. února na malé scéně KD Máj zahrají Poutníci, v úvodu března vystoupí ve velkém sále skupina Asonance (na snímku) a slovenští Kollárovci. „Zájem o koncerty je veliký, všechny se dobře prodávají. Na Poutníky je v tuto chvíli prakticky vyprodáno,“ sdělila programová vedoucí Kulturních zařízení města Pelhřimova Vlasta Vlčková.

Zatímco v případě Poutníků a Kollárovců se jedná o sázku na jistotu, tyto kapely už pelhřimovské publikum dobře zná, Asonance je do značné míry nepopsaným listem. V KD Máj kapela vystoupí vůbec poprvé. „O to více se na ně těším. Jejich interpretace irských a skotských balad, písní a instrumentálních skladeb budou bezpochyby skvělým kulturním zážitkem. V tomto případě si dovolím poděkovat za tip místostarostovi Karlu Kratochvílovi, který s přáním na koncert Asonance přišel jako první,“ doplnila.

POUTNÍCI – „PŘES 50 LET V COUNTRY“
KD Máj malá scéna – čtvrtek 8. února – 19:00
Tento pořad odehraje kapela s bendžistou Petrem Voštou, zpěvákem Jakubem Bílým. To jsou ti mladší současní Poutníci. Ti starší současníci jsou Jan Máca, mandolína a zpěv a Jiří Pola – Karas, hráč na elektrický kontrabas, zpěvák a kapelník. Uslyšíte nejen nové písně, ale hlavně poutnické hity, které se jmenují Panenka, Pojďme se napít, Hotel Hillary a řadu dalších, dnes už se dá říct zlidovělých kusů.

ASONANCE – IRSKÉ A SKOTSKÉ LIDOVÉ BALADY, PÍSNĚ A INSTRUMENTÁLNÍ SKLADBY
KD Máj – pátek 1. března – 19:00
Skupina patří k uznávaným interpretům irských a skotských balad, tanců a instrumentálních skladeb jako jsou reel, jig nebo hornpipe. Asonance znamená souzvuk, a čest svému jménu dělá tahle kapela už neuvěřitelných 47 let. Za tuto dobu vydala deset řadových alb. Devět hudebníků na jednom pódiu svým fanouškům vypráví drsné, ale i romantické příběhy irského a skotského folklóru.

KOLLÁROVCI
KD Máj – čtvrtek 7. března – 19:00
Kapela Kollárovci je originálním seskupením mladých, velmi talentovaných hudebníků. Svým hudebním uměním baví už mnoho let posluchače doma i za hranicemi Slovenska. Jejich živá hudba, temperamentní zpěv a humorné slovo vytvářejí jedinečnou atmosféru, která vykouzlí na vaší tváři úsměv, nadšení a dobrou náladu. 

Vstupenky na tyto koncerty a další kulturní si můžete zakoupit v TIC na Masarykově náměstí a také na webovém portále www.kulturape.cz.

Kamil Vaněk