Dnes je 15.06.2024

Svátek má Vít

ikonka pocasi 20°C - oblačno

Pelhřimov

Víkendový Elektrofest ukázal nová i historická auta

Víkendový Elektrofest ukázal nová i historická auta

Dva dny byl Pelhřimov hlavním městem elektromobility. Na Masarykově náměstí, u kulturního domu Máj i přilehlých ulicích se o uplynulém víkendu uskutečnil už čtvrtý ročník Eletrofestu. Akce, která je zaměřená na propagaci čisté mobility, nabídla přednášky, diskuse i zábavu.

Do Pelhřimova dorazily více než dvě stovky elektrobilů. K vidění byly nejen nové vozy, ale vůbec poprvé i historický koutek. Proto hned kousek vedle tesel, renaultů, škodovek či zbrusu nového BMW i5 ve verzi eDrive 40 stála auta na elektrický pohon z roku 1906 a 1907. A zatímco první z nich byl dvoumístný a postrádal dokonce i klasický volant, užitkový elektromobil na loukoťových kolech na tom byl o něco lépe a nabízel čtyři elektromotory o celkovém výkonu 48 kW.

Na Masarykově náměstí byla k vidění i užitková auta. Návštěvníci festivalu si mohli prohlédnout popelářské auto, dvanáctitunový nákladní Mercedes-Benz eActros. Elektrofest nabídl i známé osobnosti. Druhý rok po sobě akci moderoval Michal Kavalčík. Jako hosté vystoupili Roman Vojtek či Petr Nový, jenž publikum rozveselil hned na úvod několika vtipy.

Kamil Vaněk