Dnes je 13.07.2024

Svátek má Markéta

ikonka pocasi 17°C -

Pelhřimov

Vezl malého syna. Havaroval na upravené elektrokoloběžce

Vezl malého syna. Havaroval na upravené elektrokoloběžce

V úterý 27. února po čtvrté hodině odpoledne přijali policisté na integrovaném operačním středisku oznámení o dopravní nehodě, ke které došlo na ulici Pražská v Pelhřimově. Osmatřicetiletý cyklista jedoucí společně se svým malým synem na elektrokoloběžce směrem k Svatovítskému náměstí zřejmě vlivem vysoké rychlosti nezvládl řízení a havarovali, kdy oba upadli na komunikaci.

"Po havárii byli převezeni zdravotnickou záchrannou službou do pelhřimovské nemocnice. Oba užili při jízdě ochrannou přilbu. Policisté dopravní nehodu ohledali a zadokumentovali. Požití alkoholu u cyklisty vyloučili. Ohledáním elektrokoloběžky zjistili, že na ní jsou nepovolené úpravy," informovala policejní mluvčí Michaela Lébrová. Dopravní nehodu šetří policisté z dopravního inspektorátu Pelhřimov.

V souvislosti s touto dopravní nehodou policisté apelují na řidiče koloběžek/elektrokoloběžek, aby nezapomínali, že pro ně platí stejná pravidla jako pro cyklisty a ostatní účastníky silničního provozu. Na jednom jízdním kole nebo koloběžce není dovoleno jezdit ve dvou, výjimku tvoří pouze jízdní kolo, které je vybaveno tzv. cyklosedačkou. Dopravní prostředek musí splňovat technické podmínky provozu na pozemních komunikacích, včetně předepsané výbavy. Cyklista dále nesmí vozit předměty, které by bránily v řízení nebo by ohrožovaly jiné účastníky provozu.

Zdroj: Krajské ředitelství policie kraje Vysočina