Dnes je 25.07.2024

Svátek má Jakub

ikonka pocasi 20°C - jasno

Pelhřimov

Slabý větřík stačil. Papíroví draci u Stráže létali

Slabý větřík stačil. Papíroví draci u Stráže létali

Zhruba padesátka dětí si užila zábavné nedělní odpoledne u rybníka Stráž. Prvního října tam DDM Pelhřimov zorganizoval už tradiční Drakiádu. „Mám draka s medvědem,“ pochlubil se osmiletý Oliver, který se přece jen trochu styděl. Hovornější byla teprve čtyřletá Štěpánka. „Budu pouštět draka. Je na něm motýlek, má žlutou a modrou barvu. A oranžovou a zelenou,“ popisovala.

Obavy organizátorů se nenaplnily. Mírný větřík na pouštění draků stačil. Brzy se většina z nich vznesla k na říjen až netypicky modré obloze.  „Počasí jsme si objednali, je ideální. Včera pršelo, dneska nám svítí sluníčko,“ těšilo Šárku Brothánkovou z DDM Pelhřimov.

Děti se pobavily nejen při pouštění draků. Pořadatelé pro ně připravili šest tematických úkolů – tři druhy různých hodů na přesnost, skládání puzzle či pexesa a výrobu dráčka. „Za splnění úkolů děti dostávaly razítka. Následně šly za drakem, který je pustil do své slůje,“ vyprávěla Šárka Brothánková.

„Drak byl hodný. Dostal jsem od něj dračí nápoj,“ pochlubil se sedmiletý Adámek. I když se jednalo jen o čaj s citronem, výjimečnost daru evidentně zafungovala: „Byl moc dobrý,“ svěřil se.