Dnes je 30.05.2024

Svátek má Ferdinand

ikonka pocasi 9°C - zataženo

Pelhřimov

Vedení radnice si připomenulo výročí konce války

Vedení radnice si připomenulo výročí konce války

Vedení pelhřimovské radnice se v úterý 7. května připojilo k významnému připomenutí 79. výročí konce druhé světové války, události, která zásadním způsobem ovlivnila nejen dějiny České republiky, ale celého světa. Starosta Pelhřimova Ladislav Med a místostarostové Zdeněk Jaroš a Karel Kratochvíl společně uctili památku obětí války a vzdali jim hold prostřednictvím položení věnců na několika významných místech ve městě.

Položení věnců se uskutečnilo u památníku v Nádražní ulici, symbolu odvahy a statečnosti těch, kteří bojovali za svobodu. Další věnce byly umístěny u hřbitova, kde odpočívají mnozí padlí hrdinové, a u autobusového nádraží v Pelhřimově. Poslední věnec byl položen v Lipici, aby se připomněla i památka těch, kteří padli mimo území města.

Tímto aktuálním gestem vedení radnice vyjádřilo svou úctu, respekt a vděk vůči všem, kteří obětovali své životy ve jménu svobody a míru. „Je důležité si připomínat historické události, jako je konec druhé světové války, nejen jako poučení z minulosti, ale také jako připomínku hodnot, které jsou základem našeho současného míru a prosperity. Taková uctivá gesta přispívají k udržení paměti a posílení solidarity ve společnosti, což je důležité pro budoucí generace,“ uvedl starosta Ladislav Med.

Zdroj: Městský úřad Pelhřimov