Dnes je 24.06.2024

Svátek má Jan

ikonka pocasi 22°C - oblačno

Pelhřimov

Vedení radnice přivítalo dvacet devět nových občánků

Vedení radnice přivítalo dvacet devět nových občánků

Dvacet devět nových občánků města Pelhřimova a jeho místních částí bylo v pondělí 20. března odpoledne přivítáno v obřadní síni pelhřimovské radnice. V úvodu obřadů, které zpříjemnily hudbou a zpěvem děti ze ZUŠ Pelhřimov a MŠ Komenského, nejprve promluvili k rodičům starosta Ladislav Med, místostarosta Zdeněk Jaroš a vedoucí městské knihovny Iva Rajdlová. Poté rodiče s dětmi přicházeli převzít finanční dar tisíc korun, pamětní list, stříbrnou pamětní minci uloženou v dárkovém pouzdru, dětský bryndáček s nápisem „Občánek Pelhřimova“, knížku pro zachycení důležitých okamžiků prvních let života dítěte a květinu. Po završení uvítacího ceremoniálu se rodiče se svými dětmi i blízkými symbolicky vyfotili u kolébky. Věříme, že na tento slavnostní den budou všichni rádi vzpomínat, a těšíme se na příští setkání s novými občánky a jejich rodiči, které se bude konat pravděpodobně v květnu. Město Pelhřimov přeje narozeným dětem i rodičům hodně zdraví, štěstí a spokojenosti v jejich životě.

Mezi obyvatele města byli přivítáni: 
Ve 14 hodin: Tomáš Staněk, Eliška Novotná, Jakub a Matěj Kršiakovi, Viktorie Moravová, Eliška Salgová, Kristýna Jirsová, Anna Razimová, Emma Hadravová.
V 15 hodin: Vincent Kohout, Alžběta Hadravová, Anna Laštovičková, Hedvika Fikrlová, Natálie Martínková, Eliška Jelínková, Jindřich Hubata, Dominik Čech, Leontýna Urbánková, Šimon Dvořák, Stela Havelková.
V 16 hodin: Magda Tomcová, Tomáš Březina, Viktorie Petrová, Matyáš Novák, Magdaléna Hadravová, Adéla Jírů, Anežka Zdeňková, Jindřich Přibyl, Daniel Matějka.