Dnes je 24.06.2024

Svátek má Jan

ikonka pocasi 22°C - oblačno

Pelhřimov

Ve sportovní hale se zrodily rekordy ve vzdušné akrobacii

Ve sportovní hale se zrodily rekordy ve vzdušné akrobacii

Dva nové akrobatické rekordy, které budou zapsány do připravované publikace Česká kniha rekordů 8, padly ve čtvrtek v Pelhřimově. O první z nich se postarala Barbora Zavadilová (na snímku), když více než minutu a půl setrvala v náročném prvku Iron Cross. Druhý rekord spoluvytvořila s Václavem Bromem při vzdušné akrobacii na strapsech. 

Vzdušná akrobacie na šálách – nejdelší výdrž v prvku Iron Cross
Barbora Zavadilová, akrobatka z Prahy (aerialdance.cz) dokázala vlastní silou setrvat v extrémně náročném prvku Iron Cross po dobu 1:31,98 min. Při provádění daného prvku si akrobatka omotala dvě volně visící šály okolo paží a poté držela váhu celého svého těla rozpažením. Měřený čas byl spuštěn ve chvíli, kdy se její paže odlepily od těla a zastaven byl, když se vrátily zpět do výchozí pozice.

Vzdušná akrobacie na strapsech
Duo Gravity Grace, Václav Brom a Barbora Zavadilová, akrobaté z Prahy, dokázali vydržet po dobu 2:15,14 min v akrobatickém prvku, při kterém je akrobat s roztaženýma nohama zavěšen v oblasti pasu na akrobatických strapsech v pozici hlavou dolů. Za ruce pod sebou drží akrobatku, která je také hlavou dolů a nohy má pokrčené v kolenou. 

Rekordní výkony byly zapsány do České databanky rekordů v rámci tiskové konference pořádané Agenturou Dobrý den ve čtvrtek 29. února 2024 ve sportovní hale v Pelhřimově.

Luboš Rafaj, Agentura Dobrý den, foto: Luděk Jedlička