Dnes je 25.06.2024

Svátek má Ivan

ikonka pocasi 25°C - polojasno

Pelhřimov

Vánoční slovo starosty města Ladislava Meda

Vánoční slovo starosty města Ladislava Meda

Vážení a milí spoluobčané,
nastal čas roku, kdy se lidé schází, aby oslavili vánoční svátky. Je čas projevovat lásku, dávat potřebným a hlavně odpouštět. Vánoce znamenají pro každého z nás něco jiného, je to období, které je velmi vítaným tradičním časem, nabitým novým smyslem. Doufám, že každý z nás bude mít příležitost zastavit se, odpočinout si, zamyslet se a věnovat pozornost tomu, co je v životě nejdůležitější.

Letošní rok se neobešel bez výzev. Doba, kdy je celá naše společnost ovlivněna rostoucími náklady a účty za domácnost, s sebou přináší nové starosti a tlaky. Proto je důležité neztrácet naději a věřit v lepší časy. Vánoční svátky v každém z nás totiž upevňují základní lidské hodnoty. Záleží jen na nás, jak zvládneme toto období také emocionálně. Je velmi důležité, abychom si i během nadcházejících dnů zachovali vnitřní klid, rozvahu a radost. 
Vánoce jsou především obdobím dobré vůle a časem, kdy vzpomínáme na blízké, kteří už bohužel nejsou s námi a toužíme udělat něco pro druhé. Nabídněte tedy vše, co můžete. Čas, přátelství, laskavost, a právě ten pocit sounáležitosti nás posune vpřed do příštího roku. Prožijte čas se svou rodinou, blízkými a přáteli ve svornosti a oslavách. Zkusme si více pomáhat a méně kritizovat, těšit se z úspěchů druhých a pomáhat lidem v obtížných životních situacích. Zkrátka, mějme se rádi.

Pojďme se společně těšit na rok 2024, a dělat to s vědomím, že naše město, bude postupovat vpřed se stále větší odolností a optimismem, aby přijalo výzvy a příležitosti, které před námi stojí. Děkuji Vám všem, že jste dobří a laskaví lidé a záleží Vám na městě Pelhřimov. Bez Vás bychom totiž nezmohli nic. Za veškeré ocenění, které se městu Pelhřimov dostává, patří velký dík Vám všem. V tom je naše síla.

Drazí spoluobčané, dovoluji si využít této příležitosti a rád bych Vám a Vašim rodinám popřál jménem svým i jménem místostarostů Zdeňka Jaroše a Karla Kratochvíla radostné a klidné prožití vánočních svátků v kruhu rodiny a těch, na kterých vám nejvíce záleží. Přeji Vám do nového roku 2024 hlavně pevné zdraví, štěstí, porozumění a mnoho osobních i pracovních úspěchů. Nechť je pro nás všechny nadcházející rok rokem příznivějším a šťastným.

Ladislav Med, starosta města