Dnes je 24.06.2024

Svátek má Jan

ikonka pocasi 21°C - oblačno

Pelhřimov

Vánoce na radnici za jarního počasí přilákaly davy lidí

Vánoce na radnici za jarního počasí přilákaly davy lidí

Vánoce na radnici, sedmihodinová kulturně společenská akce na Masarykově náměstí, přilákaly v neděli 17. prosince několik tisícovek návštěvníků. Počasí se vydařilo, mimochodem bylo takřka o dvacet stupňů více než při stejné akci v loňském roce. „Přeji vám, abyste si dnešní stříbrnou neděli užili. Abyste si našli čas na popovídání, aby vás chvíle, které tu strávíte, naplnily radostí,“ pronesl v úvodu starosta města Ladislav Med a připojil poděkování organizátorům a účinkujícím. Jmenoval ty nejvýznamnější. „Děkuji žákům a učitelům základní umělecké školy, domu dětí a mládeže, dále pak Kulturním zařízením města Pelhřimova za přípravu programu a za nachystané zázemí Technickým službám města Pelhřimova,“ sdělil z pódia.

Starosta pak s oběma místostarosty Zdeňkem Jarošem a Karlem Kratochvílem pozvali přítomné na punč na zahřátí. Zájem byl tradičně veliký, a i když ho bylo ve srovnání s minulým rokem takřka dvojnásobné množství, nezbyla ani kapka.

To byl ale jen začátek bohatého programu. Jeho součástí byla vystoupení žáků ZUŠ Pelhřimov, pěveckého spolku Záboj, živý betlém s velbloudem v podání DDM, pohádka od Hralouse, vystoupení mažoretek z DDM či andělů na chůdách. Zapomenout pochopitelně nesmíme ani na výstavu betlémů v Muzeu Vysočiny či prodejní výstavy zahrádkářů a FOVY. Ani to ale není kompletní výčet.

Za jasného počasí lákaly i připravené dalekohledy Astronomického klubu Pelhřimov před budovou radnice. „Počasí nám přeje, je dobrá viditelnost. Jedním z dalekohledů pozorujeme Slunce,“ informoval Jan Lukašík a dodal: „Lidé se zastavují, mají zájem se podívat. Už jich tu byly více než dvě stovky,“ řekl krátce před polednem.

Akci na Masarykově náměstí, kde bylo odpoledne k dispozici i betlémské světlo, uzavřely koledy, vánoční slovo starosty města a troubení hlásného.

Kamil Vaněk