Dnes je 25.07.2024

Svátek má Jakub

ikonka pocasi 21°C - jasno

Pelhřimov

Válka v hlavní roli. Kino Vesmír uvede Světloplachost a Napoleona

Válka v hlavní roli. Kino Vesmír uvede Světloplachost a Napoleona

Válka. To je slovo, které se v tomto týdnu bude skloňovat v kině Vesmír. Obě filmové premiéry se válečného dění dotýkají. Ve čtvrtek můžete vyrazit na Světloplachost, neděle a pondělí 27. listopadu budou patřit Napoleonovi.

"Větší zájem očekávám o film Napoleon (přiložená fotografie). Přece jen jde o notoricky známou postavu dějin a i jeho příběh je velmi poutavý," odhaduje zájem veřejnosti vedoucí kina Šárka Pithartová a k samotnému filmu dodádá: "Uvidíme, do jaké míry se američtí filmaři budou držet přesného historického základu, ale každopádně se můžeme těšit na velkofilm. Bitevní scény působí velkolepě, krom toho snímek je i sondou do života samotného Napoleona."

Pokud vyrazíte na Světloplachost, setkáte se s válečným konfliktem přítomnosti. Film, který získal  cenu Europa Cinemas Label na festivalu v Benátkách mapuje život dvou ukrajinských dětí, které se s rodinami ukrývají v metru před bombardováním Charkova. "Je to film, který nutí k přemýšlení. Ukazuje válku z trochu jiného úhlu pohledu, než jak ji známe z médií. Přece jen v tomto případě se jedná o příběh konkrétních lidí," doplnila vedoucí kina Vesmír.

Nejbližší program kina Vesmír:
SVĚTLOPLACHOST
Čtvrtek 23. 11. (20:00)
Film sleduje podoby dětství prostřednictvím dvou ukrajinských dětí, ukrývajících se s rodinami před bombardováním v metru zdevastovaného Charkova.

JAK PŘEŽÍT SVÉHO MUŽE
Pátek 24. 11. (20:00)
Mladá herečka a svobodná matka se po mateřské dovolené snaží vrátit do práce. Během hledání nové lásky nastanou mnohé zvláštní a bláznivé situace.

TROLLOVÉ 3
Neděle 26. 11. (17:00)
Trollové 3 jsou další velkou trollí hudební jízdou, během níž Poppy zjistí, že její partner Větvík má tajnou minulost. Býval totiž spolu se svými čtyřmi bratry součástí populární chlapecké skupiny BroZone, která se ale rozpadla, když byl ještě dítě. Od té chvíle své bratry neviděl.

NAPOLEON
Neděle 26. 11. a pondělí 27. 11. (20:00)
Epické drama zachycuje život francouzského císaře Napoleona Bonaparte, jeho vzestup k moci a vztah k životní lásce Josephine, a ukazuje jeho vizionářské vojenské a politické taktiky na pozadí nejdynamičtějších bitevních scén, jaké kdy byly natočeny.

Kamil Vaněk