Dnes je 21.02.2024

Svátek má Eleonora, Lenka

ikonka pocasi 3°C - zataženo

Pelhřimov

V Sadech se děti mohly pomazlit se zvířátky

V Sadech se děti mohly pomazlit se zvířátky

Zvířecí dopoledne - to byl program, na který Family Point Point Pelhřimov - Rodinné centrum Krteček nalákal v pátek 21. července do Sadů několik desítek, spíše však stovek dětí a jejich rodičů. Jak už název naznačuje, v hlavní roli byla zvířátka. S nimi se zájemci mohli setkat na skoro dvou desítkách zábavně naučných stanovišť. „Akci jsme uspořádali pro příměstské tábory, rodiče s dětmi i širokou veřejnost. Podařilo se nám nalákat i klienty z domova pro seniory. Cílem bylo ukázat obyčejné zvířecí mazlíčky, které ne každý má nebo může mít doma. Chtěli jsme dětem co možná nejvíce zpestřit prázdniny,“ vysvětlila za pořadatele Zuzana Havlová.

Děti si dopoledne užívaly plnými doušky. „Nejlepší je tady ten pes,“ svěřoval se malý Martin a vedle stojící maminka s úsměvem dodala: „Asi se na další stanoviště už nedostaneme.“ To pětiletý Kryštůfek si našel jiné oblíbence: „Nejvíce se mi líbily kočičky a morčátka.“ Zuzana Havlová sama nedokázala vyjmenovat všechna stanoviště. Bylo to dáno tím, že do pořádání akce se nezapojili jen samotní pořadatelé. „Na šesti stanovištích jsou děti, které přišly s tím, že vystaví zvířátka ze svých domovů. Je to od nich moc hezké, že se o chvíle s nimi chtějí s ostatními rozdělit.“

Family Point Point Pelhřimov - Rodinné centrum Krteček Zvířecí dopoledne pořádalo letos poprvé. Akce ale do jisté míry tematicky navazovala na loni tolik úspěšnou Pohádkovou stezku. I ta do Sadů přilákala značný počet rodičů s dětmi.