Dnes je 14.04.2024

Svátek má Vincenc

ikonka pocasi 10°C - zataženo

Pelhřimov

V rytmu reggae. Bob Marley míří do kina Vesmír

V rytmu reggae. Bob Marley míří do kina Vesmír

Když se zranil při fotbalu, lékaři u něj zjistili zhoubné rakovinné bujení. Byla mu nabídnuta operace, kterou odmítl, protože rastafariánská víra neuznávala „zásahy do lidského těla“. Proto o tři roky později zemřel. Řeč je o jamajském zpěvákovi, skladateli a kytaristovi, kterého celý svět zná po jménem Bob Marley. Pelhřimovské kino uvede snímek Bob Marley: One love v pátek 16. února. „Film zachycuje nejzajímavější část jedné z největších ikon reggae. Američtí tvůrci si dali hodně záležet, aby získali práva na většinu jejich písní, takže vás čeká i hudební zážitek,“ zve do kina jeho vedoucí Šárka Pithartová.

Víkend pak bude patřit české komedii. Sucho je příběh o sousedství dvou rodin z jedné vesnice. „Zemědělské rodiny mají zcela odlišný přístup k životu. Jedna ho vede zcela konzumním způsobem, hospodaří na výnosy, druhá více šetrně k přírodě. Zápletkou filmu je, že se dva mladí lidé z těchto rodin do sebe zamilují,“ informovala Šárka Pithartová. Snímek vznikl v koprodukci filmařů z Česka, Slovenska a Německa. V jedné z hlavních rolí můžeme vidět i Bolka Polívku.

Děti mohou vyrazit na reprízu Noemovy archy, ty odrostlejší už ve čtvrtek na komedii Kočka a pes: Šílené dobrodružství. Ta vypráví o tom, jak dvě naprosto nečekané dvojice se spolu musí vydat na dobrodružství a na cestu plnou karambolů a zábavy. Jednu ze zmíněných dvojic tvoří načančaná Monika a její kočka Diva, druhou pak zloděj Jack s psím podvraťákem, který spolkl exklusivní diamant.

Nejbližší program kina Vesmír:
BOB MARLEY: ONE LOVE
Pátek 16. 2. (20:00)

SUCHO
Sobota 17. 2. a neděle 18. 2. (20:00)

FRANTA MIMOZEMŠŤAN
Středa 21. 2. (20:00)

Představení pro děti:
KOČKA A PES: ŠÍLENÉ DOBRODRUŽSTVÍ
Čtvrtek 15. 2.  a úterý 20. 2. (18:00)

NOEMOVA ARCHA
Pátek 16. 2. (17:00)

Kamil Vaněk