Dnes je 15.06.2024

Svátek má Vít

ikonka pocasi 20°C - oblačno

Pelhřimov

V Rubešově ulici vznikne nové parkoviště

V Rubešově ulici vznikne nové parkoviště

Desátého června začne výstavba nového parkoviště v ulici Rubešova pro patnáct vozidel, jedno z parkovacích míst bude určeno pro tělesně postižené. Parkoviště s šikmými parkovacími místy bude napojeno přímo na jednosměrnou ulici Rubešova a umístěno v prostoru stávající zeleně. Parkovací stání budou zhotovena ze vsakovací zámkové dlažby a od chodníku či zeleně budou oddělena betonovou obrubou. V souvislosti s tímto projektem dojde také k vybudování nového odpadového hnízda.

Podél stání ke vstupům do objektů bude vybudován chodník s povrchem ze zámkové dlažby, na jehož vnější hraně bude vysazena obruba pro vytvoření vodící linie. Chodníky navážou na stávající komunikaci a budou vybaveny obrubou. Úprava provozu na místní komunikaci v ulici Rubešova neomezí průjezdnost této ulice. Plánovaný termín dokončení projektu je první polovina srpna. 

„Toto parkoviště žádané místními obyvateli a rezidenty. Zlepší parkovací možnosti a zvýší komfort v této části města. Při veřejném projednání byla zástupci obyvatel přilehlých bytových domů zvolena varianta s menším počtem parkovacích míst, ale se zachováním stávající zeleně,“ uvedl místostarosta Zdeněk Jaroš. 

Město Pelhřimov děkuje obyvatelům za trpělivost a podporu při realizaci této důležité dopravní infrastruktury.

Zdroj: Městský úřad Pelhřimov