Dnes je 25.07.2024

Svátek má Jakub

ikonka pocasi 20°C - jasno

Pelhřimov

V rámci mezinárodní spolupráce vyrobili vozíky

V rámci mezinárodní spolupráce vyrobili vozíky

Mezinárodního projektu ,,Dřevěný vozík pro děti“ se účastnilo jedenáct studentů oboru truhlář z německé školy Reichspräsident Friedrich Ebert Schule a dvanáct žáků dřevařských oborů Střední průmyslové školy a Středního odborného učiliště Pelhřimov.

Samotný projekt se konal v truhlářských dílnách v Křemešnické ulici SPŠ a SOU Pelhřimov. Žáci společně zhotovili dvanáct dřevěných vozíků pro děti z mateřských škol z regionu. Zvoleným materiálem byl masivní buk spojený na ozuby a překližka. Některé části výrobku byly zhotoveny na CNC frézce. Ve smíšených mezinárodních týmech spolupracovali vždy jeden německý a jeden český žák. Komunikovalo se především anglicky a německy.

První den se uskutečnila proběhla prohlídka dílny, žáci se rozdělili do skupinek a společně zahájili práci. Odpoledne pak navštívili pivovar Pelhřimov a Muzeum rekordů. Zbytek dne měli na prohlídku města. V dalších dvou dnech pokračovaly práce na dřevěných vozících. Pozdní odpoledne strávili koupáním u rybníka Stráž a hraním bowlingu.

Následoval celodenní výlet do Prahy se společným poznáváním památek. Poslední den byly hotové výrobky slavnostně předány zástupcům z mateřských škol v regionu.  Na program navázal odpolední výlet do Kamenice nad Lipou. Zde navštívili pivovar a místní muzeum nábytku.

Velmi děkujeme za podporu panu řediteli Mgr. Lukášovi Třískovi, Česko-německému fondu budoucnosti, dále Kraji Vysočina a městu Pelhřimov.

Organizátoři ze SPŠ a SOU Pelhřimov