Dnes je 14.04.2024

Svátek má Vincenc

ikonka pocasi 10°C - zataženo

Pelhřimov

V prostranství mezi školami teď kvetou narcisy

V prostranství mezi školami teď kvetou narcisy

Tisíce žlutých narcisů momentálně krášlí jeden z největších záhonů v centru města. Najdete ho v Jirsíkově ulici, mezi budovami gymnázia, obchodní akademie a knihovny. „Jedná se o nový záhon, který byl vytvořen po rekonstrukci celého prostranství. Na tomto místě původně stávaly stromy,“ informovala Gabriela Linhartová, která má v Technických službách města Pelhřimova na starosti městskou zeleň.

Záhon se nachází na vysoce frekventovaném místě, denně kolem něj prochází stovky lidí. Poutat jejich pozornost by měl celoročně. „Nyní kvetou cibuloviny. Kromě narcisů jsou v záhoně v menší míře zastoupeny ještě ladoňky a talovíny. Jedná se o smíšený trvalkový záhon. To by mělo zajistit, že záhon pokvete až do podzimu. V loňském roce jsme do záhonu doplnili ještě zhruba tři sta padesát kusů trvalek,“ uvedla.  

Záhon, který je mulčován pomocí lomového štěrku, v příštích měsících určitě nebude působit jednotvárně. Trvalek by v Jirsíkově ulici mělo vykvést na dvacet druhů. Těšit se můžete na dlužichy, bergénie, oměje, astry, škornice a další.

V průběhu dubna letošního roku dojde v prostranství mezi školami k doplnění dřevin. „Bude vysazeno pět muchovníků. Nahradíme tak ty, které v uplynulém roce bohužel uhynuly,“ sdělila Gabriela Linhartová.

Kamil Vaněk