Dnes je 30.05.2024

Svátek má Ferdinand

ikonka pocasi 10°C - zataženo

Pelhřimov

V Pelhřimově natočí podcast. O Přepište dějiny je velký zájem

V Pelhřimově natočí podcast. O Přepište dějiny je velký zájem

Populární historický podcast míří do Pelhřimova. Pořad Martina Gromana a Michala Stehlíka (na snímku) Přepište dějiny bude natáčet svůj další díl na malé scéně kulturního domu Máj už ve čtvrtek 30. listopadu. „Bude to pořad z Pelhřimova a o Pelhřimácích. Zaměří se především na dějiny našeho města ve 20. století i na jeho slavné osobnosti. Mezi nimi nemohou chybět jména jako Lipský nebo Lír, ale dojde i na odbojáře Mikuláše Doležala nebo autora literatury faktu Dušana Tomáška,“ informovala vedoucí programového oddělení Kulturních zařízení města Pelhřimova Vlasta Vlčková.

Pro pořadatele se jedná do jisté míry o vstup do neprozkoumaných vod. Pořad podobného typu se v Pelhřimově ještě netočil, ale zájem o něj rozhodně je. „Je příjemné sledovat, jak lístky mizí. V tuto chvíli nám jich zbývá už asi jen čtvrtina,“ uvedla.

Malá scéna KD Máj v následujících dnech nabídne i další zajímavé pořady. Prvního prosince na ní zahraje kapela UDG. „Byli u nás zhruba před rokem. Vzhledem k tomu, že se jedná o jednu z nejpopulárnějších rockových kapel, která má velkou fanouškovskou základnu i v Pelhřimově, rádi jsme její koncert opět zařadili,“ sdělila.

A malá scéna potřetí. Den po UDG na ní sehraje představení Loutkoherecká skupina Rolnička. Děti se mohou těšit na dvě pohádky. První se jmenuje Čertova kniha, druhá Sněhulák Pajdulák.

Pokud máte rádi daleké obzory, pak přijměte pozvánku do Divadla Lubomíra Lipského, kde 4. prosince představí svůj pořad populární cestovatel Ladislav Zibura. „I on se do Pelhřimova vrací po necelých dvou letech. Tentokrát s pořadem S mámou a tátou do Afriky,“ informovala Vlasta Vlčková. V Pelhřimově se v jeden den uskuteční dvě představení. Jedno už je beznadějně vyprodané, na druhé od 16.30 část vstupenek ještě zbývá.

Kompletní programohou nabídku naleznete na odkaze: www.pelhrimak.cz

Kamil Vaněk