Dnes je 15.06.2024

Svátek má Vít

ikonka pocasi 18°C - oblačno

Pelhřimov

V Pelhřimově je nejpřívětivější městský úřad v České republice

V Pelhřimově je nejpřívětivější městský úřad v České republice

Ministerstvo vnitra ocenilo ve středu 1. listopadu nejlepší městské úřady obcí s rozšířenou působností v jednotlivých krajích i v rámci celé České republiky. Celkovým vítězem a držitelem titulu Přívětivý úřad České republiky se stal Městský úřad Pelhřimov. Ocenění Ministerstva vnitra za Město Pelhřimov převzal z rukou Jiřího Koubka, vrchního ředitele sekce veřejné správy MV ČR a Davida Slámy, ředitele odboru strategického rozvoje a koordinace veřejné správy MV ČR starosta města Pelhřimov Ladislav Med.

„Jsem velmi potěšen a vážím si ocenění. Je opravdu krásné, že Pelhřimov obdržel prvenství právě v takové soutěži, která zjišťuje podporu a motivaci veřejné správy v poskytování co nejvíce efektivních, kvalitních a moderních služeb, které zlepšují občanům život ve městě. Děkuji panu tajemníkovi a všem úředníkům, kteří mají největší zásluhy na tomto ocenění,“ uvedl mimo jiné starosta.

První místo v České republice a Kraji Vysočina získal pelhřimovský úřad mimo jiné za dostupnost úřadu a radnice, online úřad, digitalizaci služeb, otevřený a komunikující úřad, který nabízí občanům v některých případech nadstandardní kvalitu služeb a řeší aktuální témata. Městský úřad Pelhřimov je tedy považován za nejpřívětivější právě pro svůj ucelený přístup při přemýšlení o zvyšování kvality služeb (od délky úředních hodin přes vývoj mobilních aplikací a přívětivost, rychlost komunikace, transparentnost radnice až po participační plánování rozvoje města.

„Ocenění je odrazem skutečné práce vedení města, zastupitelů a úředníků, kterým patří velké poděkování, jelikož svou vstřícností a komunikací poskytují služby občanům mnohdy v nadstandardní kvalitě a nad rámec pracovní doby a zajišťují tak co nejefektivněji činnost úřadu a radnice. Práce zastupitelů a úředníků totiž vyžaduje leckdy hodně úsilí a píle, aby byl výsledek ku prospěchu občanům,“ uvedl tajemník MěÚ Pelhřimov Jan Machyán. 
„Ocenění vnímám také jako potvrzení určitého standardu kvality výkonu veřejné správy, a především pak obsahu poskytovaných služeb v Pelhřimově. Snažíme se vyjít občanům maximálně vstříc, aby jim úřad nabídl co největší komfort v jakékoliv oblasti. Občané si mohou vyřizovat své záležitosti týkající se správních agend již od sedmi hodin ranních každý den. Budeme se však nadále snažit služby pro veřejnost ještě více posílit a zefektivnit“ doplnil tajemník.

Letošní vyhlášení osmého ročníku soutěže Přívětivý úřad 2023 se uskutečnilo v Uměleckoprůmyslovém museu v Praze. Pelhřimov je pro rok 2023 celorepublikovým vítězem soutěže Přívětivý úřad. Na druhém místě skončil Kolín, třetí je Brno. Oceněna byla i tři nejlepší města v každém kraji a tři městské části v hlavním městě Praze. Ministerstvo vnitra pořádá soutěž Přívětivý úřad od roku 2016. Cílem je mapovat a hodnotit stav přívětivosti úřadů vůči občanům. Sledují se taková kritéria, kterých je osmdesát šest, jako je počet úředních hodin, elektronizace agend, zavádění online nástrojů a mobilních aplikací, možnost platit správní poplatky platební kartou, komunikace s občany a další. 

Městský úřad Pelhřimov