Dnes je 25.07.2024

Svátek má Jakub

ikonka pocasi 21°C - jasno

Pelhřimov

V Pelhřimově a okolí učily angličtinu Kanaďanky

V Pelhřimově a okolí učily angličtinu Kanaďanky

Hodina H a MAS Šipka dlouhodobě pracují na podpoře vzdělávání na Pelhřimovsku. V letošním školním roce se jim podařilo zařídit spolupráci s kanadskou univerzitou a zajistit tak čtyři stážistky pro školy na území Pelhřimovska, kde mohli pedagogové hodiny angličtiny zpestřit o aktivity s rodilou mluvčí.

Na začátku května přijely čtyři Kanaďanky do Pelhřimova. Šlo o studentky univerzitního programu TESL, čili výuka angličtiny jako druhého jazyka. Studentky vyrazily do Pelhřimova na stáž, během které se zapojily do výuky anglického jazyka na nejen pelhřimovských základních školách. Konkrétně spolupráci využily následující školy: ZŠ a MŠ Nová Cerekev, ZŠ a MŠ Hořepník, ZŠ Želiv, ZŠ Kamenice nad Lipou, ZŠ a LMŠ Vlásenický dvůr, ZŠ Nový Rychnov, ZŠ Pelhřimov Krásovy domky, ZŠ Pelhřimov Osvobození a GyOA Pelhřimov.

Studentkám se na školách moc líbilo a stáž si moc pochvalovaly. Zapojené školy byly ze spolupráce také nadšené. Zpětná vazba byla plná pozitivních reakcí: „Rodilá mluvčí měla své hodiny perfektně připravené, velmi dobře navazovala kontakt s žáky, dokázala se přizpůsobit různým věkovým skupinám. Její prezentace byly zajímavé a srozumitelné. Její angličtina prostě perfektní, dokázala žáky zaujmout svým vyprávěním a zatáhnout je do diskuze ani nevěděli jak.“ 

Věříme, že bude možné ve spolupráci pokračovat a i nadále podporovat rozvoj vzdělávání na Pelhřimovsku.

Eva Havlíčková, Hodina H