Dnes je 15.06.2024

Svátek má Vít

ikonka pocasi 20°C - oblačno

Pelhřimov

V Pelhřimově a okolí mohou turisté a cyklisté využít přístřešky k odpočinku

V Pelhřimově a okolí mohou turisté a cyklisté využít přístřešky k odpočinku

Nejen turisté a cyklisté na procházce či vyjížďce po Pelhřimovu a blízkém okolí mohou využívat k odpočinku a svačince nová posezení s přístřeškem. Pět turistických přístřešků s informační tabulí, košem a cyklostojanem jsou umístěny na place, kudy vede turistická nebo cyklistická trasa. „Věřím, že přístřešky poslouží ke krátkodobému odpočinku pěších turistů i cyklistů a umožní tak všem vyšší a pohodlnější mobilitu,“ uvedl místostarosta Zdeněk Jaroš.

Přístřešky mohou lidé vyzkoušet u Tichého mlýna, u rybníka Stráž, u nové cyklostezky Skrýšov – Pelhřimov, u Kulíkova rybníka a u Nemojovského rybníka. Informační tabule jsou pojaty spíše historicky se zajímavými pamětihodnostmi či osobnostmi působící v okolí.

Spolek Místní akční skupina Šipka spolu s Městem Pelhřimov spolupracoval pět měsíců na účasti ve vybudování posezení v rámci Programu rozvoje venkova. Michaela Zelenková, projektový manažer MAS Šipky, měla od podání žádosti o dotaci až po realizaci tento projekt na starosti a za Město Pelhřimov celý projekt s výběrem míst zajišťovala Veronika Němečková, cyklokoordinátor Města Pelhřimova. Na vzniku textu a obrázků na informačních tabulích se podílel Vladimír Staněk z úseku památkové péče MěÚ Pelhřimov, mapky vytvořil architekt Jan Hunal z úseku rozvoje města a stavební práce zajistil Tomáš Petera, vedoucí odboru investičního MěÚ Pelhřimov.

Přednáška s diskuzí k rozvoji cyklodopravy na Pelhřimovsku a Humpolecku
V neděli 8. října se uskutečnila přednáška s diskuzí Na Kocandě v Želivě společně s pracovníky Společnosti pro rozvoj Humpolecka a zástupci jejich obcí. V rámci této akce se představila tato spolupráce s MAS Šipkou a probralo se budování cyklo a pěší turistiky v regionu i možnosti další spolupráce. Za Město Pelhřimov přednášela Veronika Němečková, cyklokoordinátor Města Pelhřimova.

Zdroj: Městský úřad Pelhřimov