Dnes je 30.05.2024

Svátek má Ferdinand

ikonka pocasi 9°C - zataženo

Pelhřimov

V nemocnici otevřeli pracoviště magnetické rezonance

V nemocnici otevřeli pracoviště magnetické rezonance

Nemocnice Pelhřimov slavnostně otevřela pracoviště magnetické rezonance, které je vybaveno nejnovější a zároveň nejmodernější přístrojovou technikou. Rezonance byla zakoupena z dotačního evropského projektu REACT-EU a její hodnota je 35 659 337,67 Kč včetně DPH.  Slavnostní otevření magnetické rezonance se uskutečnilo 12. dubna za účasti významných hostů a hejtmana Kraje Vysočina Vítězslava Schreka.

„Otevření nového pracoviště pro pacienty naší nemocnice představuje rozšíření nejmodernějších diagnostických služeb, pro personál obrovský posun v rychlosti a kvalitě získaných informací o pacientech. Jsem za zřizovatele nemocnice potěšen, že můžeme do regionu přinést tuto kvalitativní změnu a posunout hranice péče o zdraví,“ uvedl.

Magnetická rezonance je nejcitlivější diagnostickou metodou pro posouzení morfologie a patologie měkkých tkání, tedy mozku, míchy, svalů, šlach a kloubů. Technologie je klíčová pro zkvalitnění diagnostiky mnoha onemocnění – neurologických, ortopedických a onkologických. „V současné době na našem pracovišti budeme provádět vyšetření mozku, míchy, páteře a kloubů. Do budoucna plánujeme spektrum vyšetření rozšířit. Magnetická rezonance poskytne větší komfort pacientům naší nemocnice, kteří již nebudou muset cestovat na vyšetření do okolních nemocnic. Zároveň se zlepší dostupnost vyšetření magnetické rezonance pro občany našeho regionu,“ řekl primář radiodiagnostického oddělení Nemocnice Pelhřimov MUDr. Václav Markvart.

„Před několika lety jsme se snažili, abychom obhájili na jednání přístrojové komise ministerstva zdravotnicí vybavení magnetickou rezonancí ve všech našich nemocnicích. To se našemu kraji podařilo a nyní se završuje proces vybavení rezonancí ve všech nemocnicích právě v Pelhřimově. Doufám, že tím nejenom zvýšíme dostupnost, ale také diagnostiku. Děkuji všem, kteří se na tom podíleli: projektantům, stavebníkům, ale především panu primáři Markvartovi, který vše připravil a především personálně zabezpečil. V přístavbě vznikl prostor pro samotný diagnostický přístroj, ovladovnu a nezbytné technické zázemí. Stávající objekt nemocnice byl stavebně upraven tak, aby tam mohla být umístěna čekárna, přípravna a provozní zázemí magnetické rezonance,“ doplnil náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast zdravotnictví Vladimír Novotný.

Umístění magnetické rezonance přímo v areálu nemocnice pro pacienty znamená snadnější přístup k této diagnostické technologii bez nutnosti cestovat do vzdálenějších míst. „Magnetickou rezonanci považujeme v současné době za vrchol přístrojového vybavení naší nemocnice. Pokročilé funkce moderního přístroje umožňují rychlou a efektivní diagnostiku u indikovaných diagnóz, čímž je minimalizován čas strávený vyšetřováním a může tak dojít k včasnému zahájení léčení pacientů,“ sdělil ředitel Nemocnice Pelhřimov MUDr. Jaroslav Houser. 

Zdroj: Nemocnice Pelhřimov