Dnes je 14.04.2024

Svátek má Vincenc

ikonka pocasi 10°C - zataženo

Pelhřimov

V Nádražní ulici a okolí budují nové napojení parovodu

V Nádražní ulici a okolí budují nové napojení parovodu

Až do konce května se budou uskutečňovat důležité stavební práce v ulicích Za Náspem, U Agrostroje a na chodníku v ulici Nádražní. Tyto práce jsou nezbytné z důvodu připojení nového odběrného místa provozovny společnosti MADETA a.s. do soustavy zásobování tepelnou energií (SZTE) společnosti IROMEZ Pelhřimov.

Projekt nazvaný „Rozšíření SZTE IROMEZ Pelhřimov – parovod MADETA“ přinese významné změny v distribuci technologické páry. Nový parovod bude propojen z kotelny v areálu sídla IROMEZ do areálu závodu MADETA a.s., a to přes ulice Za Náspem a Nádražní. Jednou z klíčových lokalit, kde se uskuteční stavební práce, je ulice Nádražní, kde je plánováno položení parovodu v části chodníku. Současný technický stav chodníku a zábradlí je nyní havarijní a v rámci projektu dojde k jejich opravě a rekonstrukci.

„Město Pelhřimov přispěje na tyto práce finančním příspěvkem, který bude odpovídat nákladům na stavební práce a materiál, což je zhruba jeden a půl milionu korun,“ uvedl starosta Ladislav Med. „Záměrem města je do budoucna vytvořit bezbariérové propojení vlakového a autobusového nádraží,“ doplnil.

Vzhledem k probíhajícím pracím v těchto lokalitách žádáme občany a řidiče o zvýšenou opatrnost. Vaše pochopení a spolupráce jsou pro nás důležité při zajištění plynulosti dopravy a bezpečnosti ve městě.

Městský úřad Pelhřimov